Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

ČS nemovitostní fond i nadále mění své portfolio

Nemovitostní fond České spořitelny obměňuje své portfolio, poté, co koupil tři další nemovitosti během uplynulého roku, prodává administrativní budovu Táborská 31 v Praze, kterou měl ve svém majetku řadu let. Díky tomuto prodeji by pak měl být výnos fondu o něco vyšší, důvod celé transakce byl jasný – nemovitost zcela nekorespondovala s investiční strategií fondu.

Prodávajícího zastupovaly firmy Knight Frank, TPA a Wilsons.

Budovu získala firma 100 Towers Holding, pro níž je to za rok už několikátý nákup

Novým majitelem budovy Táborská 31 je nyní společnost 100 Towers Holding, je to pro ni už třetí nákup nemovitosti za poslední rok. Budova využívaná k administrativní činnosti tak změnila svého majitele po deseti letech, pronajímaná plocha činí přes osm tisíc metrů čtverečních (pronajato je celkově z více než čtyř pětin). Je zde k dispozici také pětadvacet míst pro parkování. Budova je v Praze 4 – Nuslích, kde má svou centrálu i řada známých nadnárodních firem.

Pro budovu jako takovou se vlastně nic nemění, i firma 100 Towers Holding hodlá kanceláře v objektu i nadále pronajímat. ČS nemovitostní fond má po prodeji této budovy v portfoliu ještě dvanáct dalších nemovitostí. Tržní hodnota přesahuje hodnotu devatenácti miliard korun, za poslední tři roky nemovitostní fond koupil šest nemovitostí a další tři pak prodal. V závěru ledna 2018 do tohoto fondu investovalo více než 64 tisíc podílníků, průměrný výnos za poslední rok byl 2,75 %.Čtěte také

marketing Kolik a jak spoří rodiče svým dětem? Aneb z rodného hnízda s penězi do začátku

marketing Wüstenrot od příštího roku navýší úroky u termínovaného vkladu

marketing Češi podle průzkumu nevědí, kolik je vhodné odkládat si na penzi

marketing Equa bank zvýhodní úrokové sazby u termínovaných vkladů

marketing Sberbank CZ zlepšuje podmínky u spořicích a termínovaných vkladů

marketing Jak ideálně rozmnožit úspory a kdy odeslat finance na stavební spoření

marketing Muži spoří na penzi v malém rozsahu, rádi by ale měli jednou nadstandardní důchod

marketing Každý druhý Čech nechá pod stromečkem hotovost