Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

ČSOB Penzijko, dynamické fondy mohou slavit úspěch i za rok 2017

V roce 2017 se odehrálo na politické scéně poměrně dost, změny zaznamenala i ekonomika země, která zlepšila svůj výkon. Pracovní trh byl bez vážných výkyvů, rostly i akciové trhy. Podobná situace byla i v případě doplňkového penzijního spoření a jeho účastnických fondů.

Nejlepší výsledek zaznamenal za minulý rok ČSOB dynamický účastnický fond, který byl zhodnocen o 5,53 %. V dlouhodobém horizontu dosahuje na dobré zhodnocení celá čtveřice účastnických fondů z dílny ČSOB Penzijní společnosti.

V minulém roce rostly ceny akcií a současně padaly ceny dluhopisů

Propad dluhopisů, nárůst hodnoty akcií. I o tom byl uplynulý rok, který přinesl pozitivně laděná makroekonomická data. Česká i světová ekonomika skončila v plusu, změny zaznamenala také míra inflace, která v ČR dosáhla více než dvouprocentní hodnoty. Díky jejímu zrychlení bylo možné ukončit devizové intervence ČNB. Akciovým trhům se dařilo díky globálnímu růstu ekonomik a dobrým korporátním výsledkům, ale také díky předpokladu fiskálních stimulů, s nimiž přišla nová americká vláda. Ceny českých dluhopisů ale poklesly, za příčinu lze považovat meziroční inflační nárůst, ale také zvýšení úrokových sazeb díky rozhodnutí ČNB.

Penzijní spoření od ČSOB přináší už pátým rokem kvarteto účastnických fondů, mezi nimiž si mohou klienti vybírat. ČSOB dynamický fond zaznamenal velký nárůst a je stabilně jedním z nejzajímavějších fondů na českém trhu. Od startu zhodnotil prostředky klientů o 24,44 %, z toho zhruba o pět a půl procenta jen za minulý rok. Podobně tak uspěl i ČSOB vyvážený fond, jenž od okamžiku vzniku přinesl zhodnocení ve výši 14,51 % (za minulý rok 2,63 %). V dlouhodobém horizontu pak přinesl dobré výsledky také ČSOB povinný konzervativní fond, a sice o 4,06 %, přestože v roce 2017 zaznamenal záporné zhodnocení.Čtěte také

marketing Daňové přiznání musejí podávat i nekteří zaměstnanci

marketing Co se změní v odvodech a daních v roce 2019

marketing Vlastní by či sázka na družstvo? Jaké jsou klady a zápory obou možností?

marketing MONETA Money Bank přináší pojízdný bankomat, jenž je světovou raritou

marketing Díky chytrému platebnímu terminálu budou mít neziskové organizace jednodušší správu veřejných sbírek

marketing Důchodci a daňové přiznání: podrobný přehled všech náležitostí a povinností

marketing Nezajištěné předměty ve střešním boxu můžou dopadnout špatně

marketing Senioři vydají třetinu penze na bydlení, pomocnou ruku nabízí státní příspěvek