Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Generali Realitní fond byl za minulý rok zhodnocen více než pěti procenty

Výnos Generali Realitního fondu, jenž je k dispozici kvalifikovaným investorům, byl za rok 2018 skutečně výborný, konkrétně dosáhl na zhodnocení 5,44 %. A z čeho se výnos skládá? Jsou to nájmy, příjmy z úroků a prvé přecenění tržní ceny vlastněných nemovitostí (valuační report odhadce Cushman & Wakefield).

Čtyřletý fond se specializuje na Brno a Plzeň

Výbornému zhodnocení napomohl i nárůst cen nemovitostí v regionech. Do budoucna by číslo nemělo být tolik vysoké a opírat se spíše o tržby z nájemného. Čtyřletý fond spravovaný Generali Investments CEE investuje do rezidenčních a komerčních nemovitostí v Plzni nebo Brně. Strategie počítá s tím, že cena těchto staveb poroste víc než v Praze – a dobré objekty budou pronajaté dlouhodobě.

Realitní fond, otevřený podílový fond kvalifikovaných investorů Generali Investments CEE, investiční společnost, a.s. uvedla do chodu společnost v kooperaci s RSBC Group. Ta má roli odborného poradce a také se o nemovitosti stará jako správce. V minulém roce završila konečně rekonstrukci části bytů v Plzni a obsazenost nemovitostí se blížila sto procentům. V Brně se opravovala fasáda parkovacího domu a proběhla i rekonstrukce interiéru. Plná obsazenost a tržby z nájmu rovná se dobrá investice. Čtyři roky trvání fondu nejsou náhoda – výnos by pak byl osvobozen od daní, alespoň pro osoby s trvalým bydlištěm v ČR. Výnos zahrnuje tržby z nájmů, úroků a přecenění portfolia nemovitostí k 31. prosinci určitého roku. Odečítají se náklady týkající se správy portfolia a prodeje.Čtěte také

marketing Broker Consulting Index podílových fondů: Žádná novinka, nejlepší byly v minulém roce akciové fondy

marketing Broker Consulting Index podílových fondů: Nejvýkonnější během října akciové fondy

marketing Crowdfundingová platforma finGOOD přináší investice s nulovými poplatky

marketing Třicátá Škola investování od Fio banky čeká na své studenty

marketing NEO účet v podání Expobank CZ přichází s crowfundingem

marketing Fio přichází s nabídkou nových podílových fondů

marketing Investice do diamantů má novou vychytávku – diamantovou destičku

marketing NN přináší novou možnost investování, Start invest půjde ruku v ruce s životními potřebami klienta