Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Generali Realitní fond byl za minulý rok zhodnocen více než pěti procenty

Výnos Generali Realitního fondu, jenž je k dispozici kvalifikovaným investorům, byl za rok 2018 skutečně výborný, konkrétně dosáhl na zhodnocení 5,44 %. A z čeho se výnos skládá? Jsou to nájmy, příjmy z úroků a prvé přecenění tržní ceny vlastněných nemovitostí (valuační report odhadce Cushman & Wakefield).

Čtyřletý fond se specializuje na Brno a Plzeň

Výbornému zhodnocení napomohl i nárůst cen nemovitostí v regionech. Do budoucna by číslo nemělo být tolik vysoké a opírat se spíše o tržby z nájemného. Čtyřletý fond spravovaný Generali Investments CEE investuje do rezidenčních a komerčních nemovitostí v Plzni nebo Brně. Strategie počítá s tím, že cena těchto staveb poroste víc než v Praze – a dobré objekty budou pronajaté dlouhodobě.

Realitní fond, otevřený podílový fond kvalifikovaných investorů Generali Investments CEE, investiční společnost, a.s. uvedla do chodu společnost v kooperaci s RSBC Group. Ta má roli odborného poradce a také se o nemovitosti stará jako správce. V minulém roce završila konečně rekonstrukci části bytů v Plzni a obsazenost nemovitostí se blížila sto procentům. V Brně se opravovala fasáda parkovacího domu a proběhla i rekonstrukce interiéru. Plná obsazenost a tržby z nájmu rovná se dobrá investice. Čtyři roky trvání fondu nejsou náhoda – výnos by pak byl osvobozen od daní, alespoň pro osoby s trvalým bydlištěm v ČR. Výnos zahrnuje tržby z nájmů, úroků a přecenění portfolia nemovitostí k 31. prosinci určitého roku. Odečítají se náklady týkající se správy portfolia a prodeje.Čtěte také

marketing NEO účet v podání Expobank CZ přichází s crowfundingem

marketing Fio přichází s nabídkou nových podílových fondů

marketing Investice do diamantů má novou vychytávku – diamantovou destičku

marketing NN přináší novou možnost investování, Start invest půjde ruku v ruce s životními potřebami klienta

marketing Dvanáctiprocentní meziroční zhodnocení, to je výsledek investování do zajištěných firemních úvěrů

marketing Společnost Conseq odstartovala zvířecí kampaň

marketing Fio banka již brzy spustí letošní Školu investování

marketing Zajímavé tipy pro opatrného investora? Bez rizika to půjde se stavebním spořením nebo termínovaným vkladem