Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Jaké jsou nejtypičtější úrazy pro období jarních prázdnin

Pátého února začne v ČR cyklus jarních dětských prázdnin. Mnoho rodin se vydá na hory, a to často i do zahraničí. Bohužel, jde také o dobu, kdy výrazně naroste počet nahlášených pojistných událostí, nejčastěji jde o úrazy. ČSOB pojišťovna proto připravila z podrobných statistik roku 2017 žebříček pěti nejčastějších zranění dětí a dospělých, k nimiž došlo během jarních prázdnin. O jaké věci tu nejčastěji jde?

Ochranné pomůcky při zimních sportech jsou nezbytné, někdy se na ně ale zapomíná

Prevence je zde základ, úrazy se nestanou jen na namrznutých chodnících. K nehodám přispějí i jarní prázdniny, kdy se naskytne více volného času pro děti. Mezi nejčastější hlášené úrazy u dětí patří podvrtnutí některého z kloubů horní končetiny (nutnost sádry), počet nahlášených pojistných událostí se vyšplhal na 123 (11 procent z celkového počtu). Velmi častá je i řezná rána (111 případů, 10 %) nebo podvrtnutí kotníku s nutností sádry či ortézy (108 případů, 10 %). Těžké pohmoždění na dolní končetině bylo důvodem hlášení úrazu v dalších 72 případech (6 %), zlomenina jednoho článku prstu pak byla příčinou 68 hlášených pojistných událostí.

U dospělých je tabulka trochu odlišná. Na prvním místě je podvrtnutí kotníku (nutnost sádry nebo ortézy, 182 pojistných událostí, celkem 9 %). Těsně za ním je podvrtnutí kolenního kloubu, opět v případech, kdy je potřeba sádra nebo ortéza (155 případů, 8 %). Velmi častá je i řezná rána nebo těžké pohmoždění dolní končetiny. Náklady na ošetření, zejména v zahraničí, se mohou vyšplhat až na několik tisíc korun u méně závažných poranění.Čtěte také

marketing Díky dobře sjednanému pojištění odpovědnosti se dají ušetřit značné finanční prostředky

marketing Čím menší využití vozu, tím nižší pojistné. To vypočte z fotky tachometru v Allianz robot

marketing Jak připravit svůj vůz na zimní měsíce? Pomocníci pomohou v každé situaci

marketing Jaké jsou nejtypičtější úrazy pro období jarních prázdnin

marketing ERV Evropská společně s Českými aeroliniemi nabízí cestovní pojištění k zakoupeným letenkám

marketing Novinkou od Poštovní spořitelny jsou takzvané Poštovní fondy

marketing Truck půjčka díky ČSOB Leasing přináší dostupné pojištění a služby pro motoristy

marketing Třetina dětí začíná lyžovat v předškolním věku, bezpečnost na sjezdovce je ale podceňovaná