Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Logo Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka 2011 ponese 33 výrobků

Společnost Atoz Event vyhlásila 9. června na slavnostním galavečeru výsledky jedenáctého ročníku prestižního marketingového programu Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka, který oceňuje inovace na českém trhu rychloobrátkového zboží. Spotřebitelé letos vybírali z rekordních 104 výrobků / výrobkových řad v 33 kategoriích.

Jedenáctý ročník marketingového programu Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka je rekordní co do počtu přihlášených výrobků / výrobkových řad i otevřených kategorií. „O titul Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka 2011 usilovalo nejvíce produktů v historii programu, celkem 104, což oproti loňskému ročníku, kdy bylo registrováno 80 produktů, představuje 23procentní nárůst. O 18 procent se také zvedl počet soutěžních kategorií – z loňských 27 na letošních 33,“ upřesňuje Lukáš Matějka, project manager programu. Výrobci a distributoři mohli přihlásit inovace z oblasti rychloobrátkového zboží s výjimkou tabákových výrobků, které byly na český trh uvedeny v období od září 2009 do prosince 2010.

O ocenění rozhodlo 4500 spotřebitelů
Podkladem pro udělení ocenění se staly výsledky exkluzivního výzkumu, provedeného agenturou STEM/MARK. „Dotazování proběhlo na reprezentativním vzorku 4500 respondentů a výsledný index byl kalkulován na základě celkového dojmu, líbivosti obalu a zkušeností s výrobkem,“ upřesňuje Tomáš Říha, zástupce ředitele společnosti STEM/MARK.
Kromě úspěšných výrobků v jednotlivých kategoriích (viz přílohu) známe také Absolutního vítěze 11. ročníku programu, který získal nejvyšší počet bodů. Stala se jím řada Garnier Naturals společnosti L’Oréal Česká republika.
Na slavnostním večeru, který už tradičně moderovala Bára Štěpánová a který se nesl v duchu retro, byla vyhlášena také Cena poroty. Ihned po uzavření registrace do 11. ročníku programu Volba spotřebitelů se totiž sešla odborná komise, jejímž úkolem bylo schválit oprávněnost přihlášených produktů usilovat o tento titul a jejich rozdělení do kategorií. Kromě toho zvolila také ze soutěžních výrobků ten nejinovativnější. Letos cenu poroty získaly Prémiové těstoviny Lagris ve varných sáčcích společnosti Podravka – Lagris. Porota ocenila především fakt, že se jedná o naprostou inovaci v této kategorii – na varné sáčky jsme byli doposud zvyklí pouze u rýže. Novinka tak vychází vstříc současnému životnímu stylu, který preferuje rychlou a snadnou přípravu pokrmů.

Kromě reprezentativního vzorku spotřebitelů mohli své nejoblíbenější novinky volit také čtenáři a uživatelé médií, která se letos stala mediálními partnery programu. Uživatelé portálu Zdrave.cz zvolili svým neoblíbenějším výrobkem Müsli do ruky (Semix Pluso), uživatelé portálu Vareni.cz mléčnou specialitu Salko Karamel (Mlékárna Hlinsko), uživatelé portálu Babinet.cz výrobek nimm2 Soft (Storck Česká republika), uživatelé portálu Finance.cz řadu Garnier Naturals (L’Oréal Česká republika) a uživatelé portálů Mojerodinaaja.cz a Heureka.cz hlasovali pro řadu cukrovinek Poex Mini (Poex Velké Meziříčí). Čtenáři časopisu Gurmet si vybrali kávu Nescafé Green Blend (Nestlé Česko). Posluchači rádia Frekvence 1 si v internetové soutěži zvolili Eilnas Bílý jogurt řeckého typu (Alimpex Food). Diváci televize Metropol hlasovali pro Cereálie Nesquik Duo (Nestlé Česko). Mediálním partnerem programu se stal také deník Metro, časopis Fit Styl a odborné tituly Zboží&Prodej, Fresh marketing, Potravinářská revue a Potravinářský zpravodaj.

Nejlepší novinky v Tescu a Intersparu
Vyhlášením vítězů program nekončí. Oceněné společnosti mohou po dobu jednoho roku využít logo Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka 2011 při propagaci vítězných výrobků, a to jak na obalech, tak v marketingových kampaních.
Další podporu připravuje organizátor, společnost Atoz Event, ve spolupráci s partnery programu, a to formou článků, inzercí, rozhlasové kampaně na rádiu Frekvence 1 a outdooru – na citylightech nebo billboardech.
Velkého zviditelnění se oceněné produkty dočkají také v řetězcích Tesco a Interspar, kde budou výrazně označeny logem Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka 2011. V následujících měsících proběhnou promoční aktivity, zahrnující také umístění v letácích, druhotná vystavení či podporu v in-store rádiu.

Interspar je partnerem retailové promoce letos již popáté. Spolupráce začne v červnu posílenou komunikací vítězných výrobků prostřednictvím loga programu na POS materiálech a v letákových promocích. Ucelený přehled všech oceněných produktů s podporou skupinového vystavení na jednom označeném místě v každém ze 33 hypermarketů Interspar pak zákazníci naleznou v polovině září. „Velice dobře si uvědomujeme, že potřeby a přání zákazníků se mění. Zákazníci rádi zkoušejí nové věci, nové chutě. Velkou roli při nákupu hraje především reklama, ale také doporučení známých, dobrá zkušenost. Volba spotřebitelů je skvělou garancí úspěšnosti oceněných výrobků, kterými rádi inovujeme náš sortiment,“ říká Martin Ditmar, generální ředitel společnosti SPAR ČOS.

Letos poprvé je partnerem retailové promoce také společnost Tesco Stores ČR. Ještě před jejím zahájením si zákazníci prodejen Tesco na svých webových stránkách zvolili svůj nejoblíbenější výrobek, kterým se staly Maggi Nápady Šťavnaté maso společnosti Nestlé Česko.

„Podporujeme novinky a iniciativy, kterou vedou ke zkvalitnění služeb zákazníkům. Jako partner retailové promoce Volby spotřebitelů pomůžeme zviditelnit a propagovat vítězné výrobky v našich obchodech a letácích,“ říká Eva Karasová, tisková mluvčí Tesco.

Jak v době poklesu prodejů efektivně uvést na trh nový výrobek?
Letošní novinkou, která doprovodila program Volba spotřebitelů – Nejlepší novinka, se stal workshop Innovation Village s podtitulem „Jak v době poklesu prodejů efektivně uvést na trh nový výrobek?“, který se mimo jiné snažil odpovědět na otázky, jak v době ekonomické recese přistupují spotřebitelé k nákupu novinek, jaké jsou trendy v balení rychloobrátkového zboží, jak zvolit co nejefektivnější kampaň s rychlou návratností investic či co zajímá nákupčí řetězců při zalistování novinek. Platinovým partnerem workshopu se stala společnost Underline. Zlatými partnery byly BigMedia a Obchodní tiskárny Kolín, stříbrnými Dekor, GfK Czech, ppm factum a STEM/MARK, bronzovými Label design, S.B.C ČR. Odborným partnerem se stala POPAI Central Europe. Mediálními partnery byly Zboží&Prodej, Fresh Marketing, Packaging s Obalová asociace Syba.

SEZNAM OCENĚNÝCH VÝROBKŮ

1. kategorie CEREÁLIE
Cereálie Nesquik Duo Nestlé Česko
2. kategorie SUŠENKY A PERNÍKY
Zlaté Kolečka s kokosem polomáčená v mléčné čokoládě Kraft Foods CR
3. kategorie OPLATKY
Miňonky Caffé Latte Kraft Foods CR
4. kategorie BONBONIÉRY
Orion Modré z nebe Košíčky pistáciové Nestlé Česko
5. kategorie CUKROVINKY
nimm2 Soft Storck Česká republika
6. kategorie SLANÉ POCHUTINY
KK arašídy pražené solené Alika
7. kategorie MARGARÍNY A POMAZÁNKY
Pomazánky Gastro – Menu Express
8. kategorie JOGURTY A SMETANOVÉ KRÉMY
Pribináček Piškotík TPK
9. kategorie MLÉČNÉ SPECIALITY
Eisschoko 0,5l, ledový čokoládový nápoj Alimpex Food
10. kategorie SÝRY
Sedlčanský Troubelín Povltavské mlékárny
11. kategorie ŠUNKY
Řada Exclusive Inspiration LE & CO – Ing. Jiří Lenc
12. kategorie TRVANLIVÉ A FERMENTOVANÉ UZENINY
Čabajka pravá Mecom group
13. kategorie ČERSTVÉ A UZENÉ MASO
Chlazené čerstvé maso Penny Market
14. kategorie ČAJE
Pickwick Sara Lee Czech Republic
15. kategorie KÁVA
Tchibo Gold Selection Crema Tchibo Praha
16. kategorie VÝČEPNÍ PIVA
Krušovice Desítka 0,5l Heineken Česká republika
17. kategorie LEŽÁKY A SPECIÁLY
Poloviční přepravka Pilsner Urquell Plzeňský Prazdroj
18. kategorie ALKOHOLICKÉ NÁPOJE
Fernet Stock Exclusive Stock Plzeň-Božkov
19. kategorie NEALKOHOLICKÉ NÁPOJE
Korunní Lesní plody, Korunní Lipový květ Karlovarská Korunní
20. kategorie SIRUPY
Ovocné sirupy PET 0,7l Linea Nivnice
21. kategorie DEHYDRATOVANÉ VÝROBKY
Maggi Nápady Šťavnaté maso Nestlé Česko
22. kategorie TĚSTOVINY, RÝŽE A LUŠTĚNINY
Prémiové těstoviny Lagris ve varných sáčcích Podravka – Laris
23. kategorie KOŘENICÍ SMĚSI A BUJÓNY
Maggi Extra silný bujón zeleninový Nestlé Česko
24. kategorie KOLONIÁL
Babiččina volba Unimills
25. kategorie KRMIVA PRO PSY
Friskies 2 v 1 Nestlé Česko
26. kategorie KRMIVA PRO KOČKY
Whiskas Duo kapsička Mars Czech
27. kategorie DÁMSKÁ HYGIENA
Ria Ultra Silk Hartmann – Rico
28. kategorie KONDOMY
Durex Real Feel Reckitt Benckiser (Czech Republic)
29. kategorie TĚLOVÁ A KOUPELOVÁ KOSMETIKA
Veet Suprem´ Essence depilační krém ve spreji Reckitt Benckiser (Czech Republic)
30. kategorie VLASOVÁ KOSMETIKA
Garnier Naturals L’Oréal Česká republika
31. kategorie ČISTICÍ PROSTŘEDKY
Čističe Dr. Devil Tomil
32. kategorie PRACÍ PROSTŘEDKY
Wansou double fragrance Tomil
33. kategorie PAPÍROVÝ PROGRAM
Recyklované toaletní papíry Harmony Sky, Harmony Sunset SHP Bohemia


Čtěte také

marketing Manželství a příjem z nájmu

marketing Kolik si lze přivydělat na úřadu práce?

marketing Chcete vydělat na pronájmu nemovitosti? Jen sečíst 12krát nájem nestačí. Co vše v rozpočtu zohlednit?

marketing Strašák výpovědi obchází. Pozor na ukončení pracovního poměru dohodou

marketing Nebojte se investovat. I s malými částkami dosáhnete zajímavého zhodnocení

marketing Jak ocenit nemovitost a další majetek v dědickém řízení

marketing Kupní smlouva na nemovitost: Co musí obsahovat a na co si dát největší pozor?

marketing Jak naučit děti přemýšlet o penězích? Čtyři otázky, které je třeba zodpovědět