Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Co nezanedbat při pojištění před zahraniční cestou? Myslete na zdraví, ale i případné škody

Pro české domácnosti je letní dovolená synonymem pro nějakou zahraniční cestu. Aby pak dovolená proběhla podle představ, je nutné zvolit správnou variantu pojištění.

Kromě toho cestovního je důležité mít i dobře nastavený model úrazového nebo životního pojištění. A na co všechno ještě nezapomínat?

Spoluúčast je hodně vysoká, Evropský průkaz zdravotního pojištění nestačí

Pokud jedete po EU nebo do Norska a Švýcarska, připravte se, že Evropský průkaz zdravotního pojištění všechny náklady nevyřeší. Transport do nemocnice je nutné zaplatit z vlastní kapsy. Spoluúčast je obvykle na úrovni, se kterou je průměrný český příjem těžké vůbec nějak srovnávat. Sjednání adekvátního cestovního pojištění může pomoci, už jen pro klid duše. Vybírat by se mělo podle toho, co bude náplní dovolené – výlety nebo potápění se kousek od pláže? Pak zřejmě postačí základní varianta, pro horolezectví je ale lepší varianta připojištění, pojišťovny počítají i s takzvanými rizikovými sporty. Kromě sportovních aktivit je třeba myslet i na další věci. Dovolená s dětmi si nevybírá, škody způsobené našimi nejmenšími mohou někdy vyjít na velké peníze.

Myslet se musí i na škody způsobené vypůjčeným autem, opět variantou připojištění. Důležité je vzít v potaz i výši jednotlivých plnění. V mnoha zemích Evropy je lékařská péče dražší oproti ČR, takže pojistný limit by měl být přinejmenším tři miliony korun – pro mimoevropské destinace klidně ještě více. Některé pojišťovny připravily i limit zcela neomezený. Připojištění odpovědnosti si pak žádá správné nastavení pro pojistné krytí za škody způsobené na majetku a zdraví třetí osobě. Opět jde o miliony korun.

Dle informací Zbyňka Kočiše, finančního specialisty společnosti Poutko, může přijít vhod úrazové a životní pojištění i po návratu do ČR, úraz, který přišel v zahraničí, se totiž musí u nás obvykle dlouhodobě doléčovat. Při výběru správného pojištění se proto vyplatí zájem o jeho územní platnost.Čtěte také

marketing Direct pojišťovna přináší novinku, pojištění hodnoty ojetého vozu

marketing ČPP připravila podzimní kampaň, v níž nabízí nadstandard v ohledu asistenčních služeb

marketing Klienti ERV Evropské nahlašují devět z deseti škod přes internet

marketing Pojišťovna České spořitelny nabízí možnost sjednání životního pojištění i přes internet

marketing Pojištění na cesty do zahraničí využívá devět z deseti Čechů, důležitá je srozumitelnost nabídky

marketing Zájem o cestování roste, každý čtvrtý cestovatel si sjednává celoroční pojištění

marketing Životní pojištění a riziko trvalé invalidity by mělo jít ideálně ruku v ruce

marketing Pozor na euforii z dovolené, za volantem by mohla přijít draho