Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Otisk prstu bez problémů, ale čip pod kůži už Češi nechtějí

Novinky v bankovnictví jsou s rozšířením chytrých mobilních telefonů stále častější, využívá jich také více a více lidí. O tom, že je možné platit mobilem, ví dle průzkumu Raiffesenbank devět z deseti dotázaných.

Brzy bude možné využít i biometrických údajů, otisk prstu by přivítaly hned dvě třetiny oslovených. Implantování čipu pod kůži je také otázkou budoucnosti, lidem se však něco podobného vůbec nelíbí. Čtyři z pěti respondentů by něco podobného nechtělo ani vyzkoušet.

Mobilní aplikaci Raiffeisenbank využívá více než sto tisíc Čechů

Jak ukazuje nedávný průzkum společnosti Raiffeisenbank, Češi mají o nových technologiích v bankovnictví dobrý přehled. O tom, že je možné platit mobilním telefonem, ví devadesát procent oslovených, mobilní aplikaci Raiffeisenbank pak využívá na 110 tisíc klientů. Mít však neustále na paměti tolik potřebných hesel, se zdá prakticky nemožným. I proto někteří lidé používají stejné přihlašovací údaje pro různá webová rozhraní, čímž je ohroženo jejich bezpečí. V blízké budoucnosti by proto mohlo postačovat místo hesla ověření pomocí biometrických údajů – například otiskem prstu. Raiffeisenbank plánuje podobný systém uvést do provozu ještě během roku 2017.

Češi by pak uvítali i další novinky

Platbu mobilem by rádo zkusilo 71 procent dotázaných, něco podobného je však stále ve stadiu příprav. Další technologie však nebudí u tuzemských respondentů moc důvěry. O robotickém bankéři by uvažoval jen každý třetí dotázaný a implantování speciálního čipu pod kůži by rádo vyzkoušelo jen zhruba dvacet procent dotázaných. V budoucnu by mělo být možné využívat i speciální mobilní aplikaci, která sjednotí účty ve vícero českých bankách, něco podobného by potěšilo 71 % respondentů.Čtěte také

marketing Klienti ČSOB od nynějška smí prohlížet ve Smartbankingu i účet v jiné české bance

marketing Fio banka se chystá na poplatky – někdy je přímo ruší, jindy zlevňuje

marketing Raiffeisenbank nabízí účet s úrokem 3%

marketing Revolut obdržel evropskou bankovní licenci, má ambice stát se výhradní aplikací v ohledu spravování osobních financí

marketing Slavia pojišťovna uzavřela klíčové partnerství

marketing Richee přináší od prosince nejzajímavější sazbu mezi běžnými účty

marketing Wüstenrot vylepšuje úrokovou sazbu na spořicím účtu s garancí až do konce příštího roku

marketing Běžný účet od CREDITAS úročí 1,5 % a základní služby nabízí zdarma