Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Podle Realitní společnosti České spořitelny se stále vyplatí koupit byt jako investici

ktuální situace na realitním trhu je stále ještě příznivá pro nákup bytu jako investice. „Sazby hypoték se i v roce 2016 drží na historickém minimu. V průběhu roku 2015 a především pak v první polovině letošního roku došlo k výraznému růstu cen optimálních investičních bytů ve větších městech a jejich okolí.

Stále však platí, že pokud se podaří nalézt vhodnou nemovitost za příznivou cenu, jedná se o optimální investiční alternativu, která do budoucna přinese zajímavý výnos a bezpečně zhodnotí vložené peníze. Se správnou volbou a vyhledáním optimální nemovitosti klientovi nejlépe pomůže zkušený makléř, který mu ušetří energii a čas vložený do složitého hledání a následné realizace celého procesu nákupu nemovitosti,“ říká Martin Němeček, předseda představenstva Realitní společnosti České spořitelny. Současně makléř umí klientovi najít dobrého nájemníka a v případě potřeby může RSČS nemovitost klientovi dále spravovat, včetně zajišťování drobných oprav a vyúčtování služeb a energií.

Investice do nemovitostí patří k nejbezpečnějším a při vhodné volbě dokáže dlouhodobě přinášet velmi zajímavý výnos. „I přes výrazný nárůst cen nemovitostí je stále ještě na trhu možno koupit nemovitosti za dobrých podmínek a následně je vhodně pronajmout. Při dobře nastavených parametrech hypotéky tak stále ještě příjem z nájemného pokryje z větší části či zcela měsíční splátku. V souvislosti se samotným vlastnictvím nemovitosti nevzniká větší finanční zatížení. Vlastník však musí počítat s tím, že v prvopočátku bude třeba vynaložit jisté finanční prostředky na základní vybavení nemovitosti a administrativní úkony spojené s nákupem nemovitosti. Stejně tak musí do budoucna počítat s určitou rezervou na průběžnou údržbu nemovitosti, možné výpadky v nájemném a v neposlední řadě i řádné placení daně,“ přibližuje Martin Němeček.

Výhodný nákup demonstruje vzorový příklad panelového bytu 2+kk v osobním vlastnictví o velikosti 46 m2 na sídlišti v Praze-Stodůlkách. „Při výběru nemovitosti na investici hraje významnou roli lokalita, ve které se nachází, stejně jako dopravní dostupnost a občanská vybavenost. V poslední době také stoupá zájem o energeticky úsporné bydlení, a tak byt s nízkými provozními náklady najde rychleji svého nájemníka. Ten většinou ocení i základní výbavu bytu, aby se mohl ihned nastěhovat.“ Modelový byt se nachází v blízkosti stanice metra B a jeho kupní cena je v současné době 2 500 000 Kč. Z vlastních zdrojů je klient schopen dodat 375 000 Kč (tj. 15 %), výše hypotéky tak bude činit 2 125 000 Kč. U České spořitelny bude při sazbě 1,79 % a splatností úvěru 30 let měsíční splátka přibližně 7 600 Kč. Byt těchto parametrů v dané lokalitě je možné pronajmout zhruba za 9 000 Kč měsíčně.Čtěte také

marketing Na podzim je třeba zazimovat chatu – a to do těch nejmenších detailů!

marketing Porovnávač cen nemovitostí poukáže na přeceněné byty a domy

marketing Darovat byt nebo dům dětem? Je to lepší než dědictví, ale pozor na vlastní ochranu

marketing Vyplatí se solární energie? Ukáže webová aplikace E.ON Solar

marketing Úvěr na bydlení – kde ho sehnat a na co se dívat?

marketing První budova z portfolia ČS nemovitostního fondu je v prodeji

marketing Na chalupáře může po návratu po zimě čekat nepříjemné překvapení

marketing 5 tipů jak dobře nakupovat nemovitosti