Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Pojišťovna České spořitelny připravuje novinku, pojistí i ošetřování dospělých, jako první v ČR

FLEXI životní pojištění od Pojišťovny České spořitelny přináší od začátku února letošního roku pojištění ošetřování dospělých v případě nemoci nebo úrazu. Pojistná suma může být proplácena až po celý jeden rok. Pojištění se vztahuje i na Alzheimerovu nebo Parkinsonovu chorobu, což jsou nejčastější neurodegenerativní onemocnění mozku.

Pojištění kryje ztrátu příjmu, když dojde na dlouhodobé ošetřování dospělého příbuzného nebo poskytne peníze na odbornou péči. Na potřebu takové finanční jistoty poukazuje i nedávný průzkum Pojišťovny České spořitelny.

Péče o nemocného snižuje rodinný rozpočet, nejčastěji jde o Alzheimera nebo Parkinsona

Češi se o dlouhodobě nemocné starají převážně sami, každý třetí pak využívá profesionální pomoc. V ČR je takto nemocných více než dvě stě tisíc osob, péče trvá obvykle zhruba rok, rodinný rozpočet se tím pádem zkrátí o přibližně osm tisíc korun za měsíc. Nejčastější jsou takzvaná onkologická onemocnění, ale také stařecká demence, Alzheimerova a Parkinsonova choroba.

Na ošetřování pojištěnce až do věku sedmdesáti roků se může podílet člen rodiny nebo profesionální ošetřovatel, klient dostane měsíčně až dvacet tisíc. K vyplácení pojistného postačuje lékařské potvrzení, ve kterém se uvádí, že je nutná péče od dalšího člověka. Dlouhodobá péče ale znemožní pracovat nejen pacientovi, ale také pečujícímu členovi rodiny. Jak ukázal průzkum agentury Ipsos pro Pojišťovnu České spořitelny, příjem se nejčastěji sníží asi o osm tisícovek. K normálnímu fungování domácnosti tak scházelo asi šest a půl tisíce korun. Průzkum také poukázal na to, že lidé nejčastěji pečují o své příbuzné sami, jen tři z deseti mají sjednaného pečovatele. Nejčastěji se starají lidé o vlastní rodiče, ve třetině případů je nutné přestěhování pacienta.Čtěte také

marketing RSTS rozbíhá soutěž o zlaté cihličky za více než půl milionu korun

marketing Taylor Wessing rozebírá téma konce pojistné smlouvy bez nejmenších problémů

marketing Banka Creditas přináší novinku, All-in-one banking propojí více účtů najednou

marketing Raiffeisenbank slaví čtvrtstoletí a rozdává mobilní telefony…

marketing Členové APEK připravili varování kvůli podvodné SMS

marketing Nepodali jste daňové přiznání včas? Nebo máte na svém kontě nedoplacenou daň? Podívejte se na možné sankce

marketing ČSOB Penzijní společnost spravuje více než padesát miliard korun, se spořením se hlásí i mladší ročníky

marketing ČSOB připravila pro své klienty nový komunikační kanál skrze aplikaci WhatsApp