Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Jak připravit svůj vůz na zimní měsíce? Pomocníci pomohou v každé situaci

Zima je problematickým ročním obdobím nejen pro automobily, ale samozřejmě i pro řidiče. Počasí, které se může každou chvíli změnit, ale i horší přehlednost provozu. Povinná výbava si proto zaslouží trochu rozšíření, úspora času a nervů nebo minimalizace dopadu nepříjemných situací za to přeci stojí.

Nehody hrozí až sedmkrát víc, zimní pneumatiky jsou základ

Statistiky Slavia pojišťovny hovoří jasně, během zimního období je riziko nehody až sedminásobné. Nejčastěji je důvod zcela prozaický, vůz není na zimu dostatečně připraven, někdy nejsou navzdory zákonné povinnosti ani přezuty pneumatiky. Problémy ale dělají i závěje nebo namrzlá vozovka, stejně jako vybitá baterie.

Přitom se stačí pořádně připravit, do kufru se hodí škrabka na sklo, smetáček s lopatkou a důsledné jednání při odklízení napadaného sněhu. Škrabka výrazně zlepší výhled do stran, sníh je třeba ze střechy co nejdříve odstranit. Lopatka je pak cenným pomocníkem při uvíznutí v závěji, důležitou výbavu zahrnuje i rozmrazovač zámků. Ten ocení hlavně ti, kteří musí být včas v práci a nemohou ztrácet cenné minuty při otevírání vozu. Řidiči by neměli zapomenout ani na rukavice, a to nejen tehdy, když je volant hodně studený. Od věci jistě není ani rezervní zásoba paliva, protože při čekání v kolonách je jeho spotřeba několikanásobně vyšší. Trochu čokolády nebo energetický nápoj také neuškodí, zvláště při neustálém popojíždění v zácpách.

Důležitá je i bezpečnost, při cestě do hor to bez sněhových řetězů opravdu nejde. Tažné lano a startovací kabely se také mohou brzy hodit. Když si řidiči neví rady, je tu asistenční služba jejich pojišťovny, která je zpravidla k dispozici nonstop. V Německu nebo Maďarsku jsou nutné sněhové řetězy, u našich západních sousedů také vyžaduje legislativa zásoby nemrznoucí směsi do ostřikovačů. To je užitečné hlavně při delší jízdě po dálnicích, kdy se přední sklo nesmí zašpinit tak, aby byla výrazně snížená viditelnost.Čtěte také

marketing Ke slovu se hlásí CUBIQ. Pojištění věcí, na nichž vám záleží, a to kompletně přes internet

marketing Zimní sezona začíná, Slavia pojišťovna připravila balíček Zima

marketing Direct pojišťovna přináší novinku, pojištění hodnoty ojetého vozu

marketing ČPP připravila podzimní kampaň, v níž nabízí nadstandard v ohledu asistenčních služeb

marketing Klienti ERV Evropské nahlašují devět z deseti škod přes internet

marketing Pojišťovna České spořitelny nabízí možnost sjednání životního pojištění i přes internet

marketing Pojištění na cesty do zahraničí využívá devět z deseti Čechů, důležitá je srozumitelnost nabídky

marketing Zájem o cestování roste, každý čtvrtý cestovatel si sjednává celoroční pojištění