Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Jak připravit svůj vůz na zimní měsíce? Pomocníci pomohou v každé situaci

Zima je problematickým ročním obdobím nejen pro automobily, ale samozřejmě i pro řidiče. Počasí, které se může každou chvíli změnit, ale i horší přehlednost provozu. Povinná výbava si proto zaslouží trochu rozšíření, úspora času a nervů nebo minimalizace dopadu nepříjemných situací za to přeci stojí.

Nehody hrozí až sedmkrát víc, zimní pneumatiky jsou základ

Statistiky Slavia pojišťovny hovoří jasně, během zimního období je riziko nehody až sedminásobné. Nejčastěji je důvod zcela prozaický, vůz není na zimu dostatečně připraven, někdy nejsou navzdory zákonné povinnosti ani přezuty pneumatiky. Problémy ale dělají i závěje nebo namrzlá vozovka, stejně jako vybitá baterie.

Přitom se stačí pořádně připravit, do kufru se hodí škrabka na sklo, smetáček s lopatkou a důsledné jednání při odklízení napadaného sněhu. Škrabka výrazně zlepší výhled do stran, sníh je třeba ze střechy co nejdříve odstranit. Lopatka je pak cenným pomocníkem při uvíznutí v závěji, důležitou výbavu zahrnuje i rozmrazovač zámků. Ten ocení hlavně ti, kteří musí být včas v práci a nemohou ztrácet cenné minuty při otevírání vozu. Řidiči by neměli zapomenout ani na rukavice, a to nejen tehdy, když je volant hodně studený. Od věci jistě není ani rezervní zásoba paliva, protože při čekání v kolonách je jeho spotřeba několikanásobně vyšší. Trochu čokolády nebo energetický nápoj také neuškodí, zvláště při neustálém popojíždění v zácpách.

Důležitá je i bezpečnost, při cestě do hor to bez sněhových řetězů opravdu nejde. Tažné lano a startovací kabely se také mohou brzy hodit. Když si řidiči neví rady, je tu asistenční služba jejich pojišťovny, která je zpravidla k dispozici nonstop. V Německu nebo Maďarsku jsou nutné sněhové řetězy, u našich západních sousedů také vyžaduje legislativa zásoby nemrznoucí směsi do ostřikovačů. To je užitečné hlavně při delší jízdě po dálnicích, kdy se přední sklo nesmí zašpinit tak, aby byla výrazně snížená viditelnost.Čtěte také

marketing PetExpert: vůbec poprvé v ČR je možné přes internet pojistit psy a kočky

marketing Zpětné prodloužení záruky není pro český start-up žádným problémem

marketing Co dělat, když dojde ke střetu se zvěří? Bude stačit povinné ručení?

marketing Jaro přináší vyšší riziko ze strany živlů, což si žádá dobře pojištěnou domácnost

marketing Pojišťovna České spořitelny nabízí dvojnásobné plnění při onemocněních, kde je viníkem klíště

marketing NN Životní pojišťovna zaznamenala velký úspěch v podobě ocenění Czech Superbrands 2018

marketing Fotografii tachometru pošle jednoduše přes aplikaci skoro polovina klientů Allianz

marketing Rizikové pojištění FLEXI RISK oslovilo už více než tisíc lidí, zejména pak řidiče z povolání