Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Jak připravit svůj vůz na zimní měsíce? Pomocníci pomohou v každé situaci

Zima je problematickým ročním obdobím nejen pro automobily, ale samozřejmě i pro řidiče. Počasí, které se může každou chvíli změnit, ale i horší přehlednost provozu. Povinná výbava si proto zaslouží trochu rozšíření, úspora času a nervů nebo minimalizace dopadu nepříjemných situací za to přeci stojí.

Nehody hrozí až sedmkrát víc, zimní pneumatiky jsou základ

Statistiky Slavia pojišťovny hovoří jasně, během zimního období je riziko nehody až sedminásobné. Nejčastěji je důvod zcela prozaický, vůz není na zimu dostatečně připraven, někdy nejsou navzdory zákonné povinnosti ani přezuty pneumatiky. Problémy ale dělají i závěje nebo namrzlá vozovka, stejně jako vybitá baterie.

Přitom se stačí pořádně připravit, do kufru se hodí škrabka na sklo, smetáček s lopatkou a důsledné jednání při odklízení napadaného sněhu. Škrabka výrazně zlepší výhled do stran, sníh je třeba ze střechy co nejdříve odstranit. Lopatka je pak cenným pomocníkem při uvíznutí v závěji, důležitou výbavu zahrnuje i rozmrazovač zámků. Ten ocení hlavně ti, kteří musí být včas v práci a nemohou ztrácet cenné minuty při otevírání vozu. Řidiči by neměli zapomenout ani na rukavice, a to nejen tehdy, když je volant hodně studený. Od věci jistě není ani rezervní zásoba paliva, protože při čekání v kolonách je jeho spotřeba několikanásobně vyšší. Trochu čokolády nebo energetický nápoj také neuškodí, zvláště při neustálém popojíždění v zácpách.

Důležitá je i bezpečnost, při cestě do hor to bez sněhových řetězů opravdu nejde. Tažné lano a startovací kabely se také mohou brzy hodit. Když si řidiči neví rady, je tu asistenční služba jejich pojišťovny, která je zpravidla k dispozici nonstop. V Německu nebo Maďarsku jsou nutné sněhové řetězy, u našich západních sousedů také vyžaduje legislativa zásoby nemrznoucí směsi do ostřikovačů. To je užitečné hlavně při delší jízdě po dálnicích, kdy se přední sklo nesmí zašpinit tak, aby byla výrazně snížená viditelnost.Čtěte také

marketing Podzimní kampaň s Domex+ od ČPP

marketing Až 70 % lidí by bez příjmu nevydrželo ani 3 měsíce. Nejvíce ohroženi jsou mladí

marketing Kampaň „Někde tam jsou“ od Kooperativy

marketing Otázky a odpovědi kolem pojištění schopnosti splácet a pojištění kybernetických rizik

marketing Pojišťovna VZP přináší klientům vylepšené pojištění Fénix

marketing Invalidita třetího stupně a dvojnásobné plnění, to je novinka pojištění FLEXI RISK

marketing Ke slovu se hlásí CUBIQ. Pojištění věcí, na nichž vám záleží, a to kompletně přes internet

marketing Zimní sezona začíná, Slavia pojišťovna připravila balíček Zima