Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Půjčka před Vánoci: Jak si půjčit chytře?

(-pr-) Podle statistik si Češi půjčují před Vánoci více než během roku. Kvůli dárkům a dalším záležitostem, které s nejkrásnějšími svátky souvisí, si vezme půjčku každý osmý obyvatel, a to v průměru 10 tisíc korun. A protože patnáct procent české populace není zanedbatelné číslo, připravili jsme pro vás několik tipů a doporučení, díky kterým se můžete vyhnout nepříjemnostem. Pamatujte, že neuvážlivě zvolená půjčka vás může pronásledovat ještě hodně dlouho.

Půjčit si před Vánoci v bance?

Bankovní půjčky byly v minulosti synonymem pro výhodné podmínky, ale dnes mají srovnatelné parametry i nebankovní půjčky. Nevýhodou bankovních úvěrů jsou i poměrně vysoké úvěrové limity. Banky obvykle nabízí půjčky ve výši od 20 000 Kč, což je pro potřeby většiny lidí zbytečně moc. Pokud přesto chcete bankovní produkt a rádi byste zůstali věrní „své“ bance, sáhněte po kontokorentu nebo kreditní kartě. Zvládnete-li peníze vrátit v rámci bezúročného období, půjčka se vám neprodraží.

Proč si půjčit u nebankovní společnosti?

O nebankovní půjčky je velký zájem, protože jsou relativně dostupné a leckdy i levné. Ovšem pozor, již ne tak dostupné, jako v minulosti a to z důvodu novely zákona o spotřebitelském úvěru, která v ČR platí od prosince 2016. Díky ní došlo k pročištění trhu od „úvěrových predátorů“ a firem nabízejících „lichvářské půjčky“. Nebankovní úvěry mohou nyní legálně poskytovat pouze společnosti, které splňují přísná kritéria ČNB a vlastní, či požádali o povinnou licenci od ČNB.

I když došlo k pročištění trhu s nebankovními půjčkami, stále jsou samozřejmě mezi jednotlivými poskytovateli rozdíly a je tak potřeba, v případě zájmu o nebankovní půjčku, vybrat si ten správný produkt, který nemá příliš vysoké úročení.

Dobrou volbou může být některá z tzv. bezúročných půjček. Tyto typy úvěrů jsou určeny pro nové klienty a jsou-li zaplaceny v termínu, nestojí vůbec nic navíc. Taková půjčka online je za určitých okolností opravdu výhodná. Tuto bezúročnou půjčku pro nové žadatele nabízí například společnost Via SMS s.r.o., u které si můžete požádat až o 8000 Kč na 30 dní a pokud peníze včas vrátíte, nezaplatíte ani o korunu navíc.

Obecně patří k výhodám online půjček rychlé vyřízení žádosti a převod financí na účet klienta v ten samý den a transparentnost. Pokud se však se splacením opozdíte, bude vás to stát nemalou částku. RPSN mikropůjček je totiž velmi vysoké.

Rozhodnete-li se nakonec pro rychlou online půjčku, která je pro nové klienty zdarma, vybírejte u prověřených poskytovatelů s členstvím v APNÚ (asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů).Čtěte také

marketing Dva důležité dotazy kolem půjček a pojištění

marketing Creditas úročí vklady na spořícím účtu 1%

marketing Wüstenrot připravil ještě zajímavější nabídku bytovým družstvům a společenstvím vlastníků jednotek

marketing Fio banka tlačí dolů úroky u hypotečních úvěrů

marketing Provident naplnil podmínky pro zisk licence České národní banky

marketing Nebankovních půjček se nemusíte bát. Ne všechny jsou předražené a podezřelé

marketing Čtyřtisícový bonus k půjčce HYPOsplátka od RSTS

marketing Zonky přinášejí nové verze televizní reklamy, kde lidé představují své konkrétní zkušenosti