Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Regulace hypoték: Klienti si nejvíce stěžují na limity měsíčních splátek

Po říjnových změnách na hypotečním trhu mají klienti Wüstenrot nevětší potíže se splněním DSTI – tj. poměru měsíčních splátek vůči čistému příjmu. Takzvaný limit DTI, tedy poměr zadlužení vůči čistému ročnímu příjmu, je u většiny klientely v pořádku.

Existuje několik možností, jak celou situaci vyřešit

Během října a listopadu musela takřka pětina žadatelů o hypoteční úvěr upravit původní očekávání. Hlavní roli v tom sehrálo DSTI, tedy měsíční splátky kontra měsíční čistý příjem. Klienti, kteří nesplní tyto limity, mají několik možností. Požádat o menší úvěr, se kterým měsíční splátky klesnou, k tomu je ale třeba mít více naspořeno. Druhou je pak výběr jiné nemovitosti, třeba v některé z lokalit, kde jsou obecně k dispozici levnější byty.

Bydlet ve vlastním, to je ve větších městech stále častěji nedostupné i pro občany zařazující se do takzvané střední třídy. Realitní experti nicméně čekají v dalších dvou letech stabilizaci cen v některých oblíbených lokalitách, v méně atraktivních pak může dojít i k mírnému propadu cen. Pokračující zvedání úrokových sazeb ale znamená jedno – DSTI, a tedy i měsíční splátka, bude stále určovat hranici pro hypoteční úvěr. Zajímavou volbou je však tzv. Hypotéka dopředu. Uzavření hypotečního úvěru ,se kterým bude mít klient ještě celý jeden rok na to, aby si našel nemovitost, o které vždycky snil.Čtěte také

marketing V srpnu byla průměrná sazba hypotéčního úvěru 2,81 %, p. a.

marketing Úrokové sazby hypotečních úvěrů jdou letos dolů, během podzimu ale nelze další zlevnění očekávat

marketing Fio banka přináší levnější hypoteční úvěry

marketing Wüstenrot opět zlevňuje úrokové sazby u hypotečních úvěrů

marketing Hypotéky míří dolů s úroky už třetí měsíc za sebou

marketing Co může mít vliv na úspěšnost sjednávání hypotečního úvěru?

marketing Hypotéky Wüstenrot mají nižší sazbu o 0,1%

marketing Jarní měsíce v Raiffeisenbank ve znamení štědrosti…