Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Regulace hypoték: Klienti si nejvíce stěžují na limity měsíčních splátek

Po říjnových změnách na hypotečním trhu mají klienti Wüstenrot nevětší potíže se splněním DSTI – tj. poměru měsíčních splátek vůči čistému příjmu. Takzvaný limit DTI, tedy poměr zadlužení vůči čistému ročnímu příjmu, je u většiny klientely v pořádku.

Existuje několik možností, jak celou situaci vyřešit

Během října a listopadu musela takřka pětina žadatelů o hypoteční úvěr upravit původní očekávání. Hlavní roli v tom sehrálo DSTI, tedy měsíční splátky kontra měsíční čistý příjem. Klienti, kteří nesplní tyto limity, mají několik možností. Požádat o menší úvěr, se kterým měsíční splátky klesnou, k tomu je ale třeba mít více naspořeno. Druhou je pak výběr jiné nemovitosti, třeba v některé z lokalit, kde jsou obecně k dispozici levnější byty.

Bydlet ve vlastním, to je ve větších městech stále častěji nedostupné i pro občany zařazující se do takzvané střední třídy. Realitní experti nicméně čekají v dalších dvou letech stabilizaci cen v některých oblíbených lokalitách, v méně atraktivních pak může dojít i k mírnému propadu cen. Pokračující zvedání úrokových sazeb ale znamená jedno – DSTI, a tedy i měsíční splátka, bude stále určovat hranici pro hypoteční úvěr. Zajímavou volbou je však tzv. Hypotéka dopředu. Uzavření hypotečního úvěru ,se kterým bude mít klient ještě celý jeden rok na to, aby si našel nemovitost, o které vždycky snil.Čtěte také

marketing Jarní měsíce v Raiffeisenbank ve znamení štědrosti…

marketing Wüstenrot: zimní období sráží poplatky směrem k nule

marketing Půjčka ProBydlení od nynějška se sazbou na 2,89 %

marketing U hypoték se mění daňové výhody

marketing Od října se chystají přísnější pravidla pro žadatele o hypoteční úvěry – čeho všeho se změny dotknou?

marketing Nemovitosti jsou drahé, zpřísnění hypoték zlevnění nepřinese. Názor lidí tlumočí průzkum Wüstenrot

marketing Tipy, jak sjednat zajímavější hypotéku i v době, kdy úroky na trhu rostou

marketing Wüstenrot nabízí nákup nemovitosti bez nervů se schválenou Hypotékou dopředu