Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Rentiero zakládá první tuzemskou nemovitostní burzu

Společnost Rentiero připravila pro český trh s nemovitostmi originální řešení, díky němuž budou moci zájemci do podobného odvětví také investovat peníze. Jednoduše si koupí podíl v nemovitosti a rozmnožuje investici pronájmem nebo růstem hodnoty objektu.

Vše se děje přes intuitivní online rozhraní. Zajímavou novinkou je první tuzemská burza nemovitostí, díky níž bude možné obchodovat s podílovými listy nemovitostí. Autorem projektu Rentiero je Pavel Matoušek, podnikatel, jenž se dříve proslavil i s projektem AAA Poptávka.cz.

Investovat touto formou může skutečně naprosto kdokoliv

Minimální investice je tisíc korun, investiční byty jsou nabízeny zejména v Praze, ale do budoucna by se nabídka měla rozšířit i na další česká města. Na sekundárním trhu bude spuštěna takzvaná nemovitostní burza. Investoři nabídnou své podílové listy dalším investorům, kteří si je mohou odkoupit. Všechno bude přehledně na jednom místě, podobně jako při obchodech s akciemi na klasické burze. Uživatel bude mít přímo před sebou detailní zdroj informací, uvidí, za kolik bude možné podíl na konkrétní nemovitosti prodat či koupit, ale například i přehled o výnosech z pronajímání nemovitosti.

Výnos z investice do nemovitostí je rozdělen na dvě části – první je pronájem nemovitosti, druhý její dlouhodobý růst ceny. U každé nemovitosti je zhodnocení trochu jiné, ale obvykle se míra výnosu pohybuje mezi třemi a pěti procenty ročně. V poslední dekádě se v tuzemských médiích často probírá dlouhodobý nárůst cen nemovitostí, například v Praze za posledních pět let rostl až k takřka 14 % ročně. Pokud se bude opravdu dařit, může investor ze svých prostředků dostat výnos až 18,9 % za rok. Samozřejmě, mohou nastat i jistá negativa, ale ceny nemovitostí v dlouhodobém horizontu určitě vzrůstají.Čtěte také

marketing V září začíná další semestr Školy investování

marketing Podání přehledů o příjmech: pozor na změnu pojišťovny a prosincové platby

marketing Znáte výdaje, kterými si může OSVČ snížit daňovou povinnost?

marketing ING Bank výrazně zvětšuje nabídku spojenou s podílovými fondy

marketing Studentbroker – aneb investování pro studenty formou hry