Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Revolut obdržel evropskou bankovní licenci, má ambice stát se výhradní aplikací v ohledu spravování osobních financí

Britský fintech startup Revolut dostal bankovní licenci pro Evropu a nyní odhalil svůj plán na uvedení služeb běžných účtů, spotřebitelských úvěrů a obchodování bez poplatků. Tyto produkty se dočkají spuštění v příštím roce. Před tím, než se rozšíří do Francie, Polska či Velké Británie, bude se snažit uspět v menších státech Evropy, kam spadá i Česká republika.

Pojištění vkladů aneb krytí do 100 tisíc eur

Revolut je na trhu už tři roky, začal s tím, že klienti mohli platit nebo převádět finanční prostředky v cizině za podmínek aktuálně platného mezibankovního kurzu. I proto má nyní tři miliony uživatelů. V prosinci 2017 pak začal Revolut přinášet operace v kryptoměnách přímo v rámci aplikace. V srpnu pak byl spuštěn plán týkající se obchodování s deriváty bez poplatků. Bankovní licence pak umožní poslat na účet Revolut výplaty, jež budou chráněny evropským systémem pojištění vkladů až do ekvivalentu částky 100 tisíc eur. Startují také přípravy na poskytování úvěrů osobních i podnikatelských, které chtějí konkurovat lídrům na trhu – tedy velkým bankám.

Firma prohlašuje, že všechny změny proběhnou v horizontu čtvrt až půl roku. Nová licence se nejprve aplikuje na britské, francouzské a také polské prostředí. Revolut také připravuje nabídku klasických debetních nástrojů, stejně jako osobní a podnikové úvěry se zajímavými úrokovými hodnotami. Posledních dvanáct měsíců přineslo Revolutu skvělý vzestup. Denně se otevře až deset tisíc účtů a měsíční objem všech převodů je nad čtyřmi miliardami amerických dolarů. Meziroční nárůst tak činí 500 procent. Revolut chce také zamířit do USA, Kanady, Japonska nebo Austrálie, a to již od začátku roku 2019.Čtěte také

marketing Klienti ČSOB od nynějška smí prohlížet ve Smartbankingu i účet v jiné české bance

marketing Fio banka se chystá na poplatky – někdy je přímo ruší, jindy zlevňuje

marketing Raiffeisenbank nabízí účet s úrokem 3%

marketing Slavia pojišťovna uzavřela klíčové partnerství

marketing Richee přináší od prosince nejzajímavější sazbu mezi běžnými účty

marketing Wüstenrot vylepšuje úrokovou sazbu na spořicím účtu s garancí až do konce příštího roku

marketing Běžný účet od CREDITAS úročí 1,5 % a základní služby nabízí zdarma

marketing Fio banka zavádí pásmové úročení a zvyšuje úrokové sazby