Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Bezkontaktní karty zažívají vrchol popularity, hotovostní platby už nejsou tak oblíbené

Drtivá většina Čechů má svou vlastní bezkontaktní platební kartu. Strach lidí z možného zneužití těchto karet sice roste, pojištění kryjící všechna rizika má však sjednán jen každý čtvrtý Čech. Největší obavy mají mladí lidé do čtyřiadvaceti let, naopak starší 55 let mají strach nejmenší a jsou nejčastěji proti podobným problémům pojištěni.

Bezkontaktní bankomaty od Air Bank slaví výročí

Takzvané bezkontaktní bankomaty, které mohou využívat klienti Air Bank, fungují už celý jeden rok. Touto formou probíhá už prakticky každý druhý výběr hotovosti v bankomatech této banky. Mimochodem, v rámci sítě Air Bank podobnou možnost umožní každý jednotlivý bankomat (těch je k dispozici už více než 250 po celé ČR).

Díky Mastercard bude Praha plná nových zážitků

Celosvětový zážitkový program firmy Mastercard s názvem Priceless Cities se nově objeví i v ČR. Jako první středoevropské metropole si tento model vyzkouší Praha, kde na zájemce čekají zajímavé kulturní, gastronomické nebo sportovní zážitky. Od 21. září je pro držitele platebních karet Mastercard v Praze připraveno přes čtyřicet různých zážitků.

Tři čtvrtiny Čechů s oblibou platí kartou, rozdíl mezi debetní a kreditní kartou však mnohým uniká

Přinejmenším jednu platební kartu má k dispozici už 96 procent obyvatel ČR. I díky tomu je velmi vysoký podíl těch, kteří raději platí kartou než v hotovosti. Reprezentativní průzkum NMS Market Research ukazuje na fakt, že Čechů, kteří s oblibou platí právě kartou, do budoucna určitě ještě přibude.

Češi mají ve stále větší oblibě takzvané zlaté karty

V České republice přichází ke slovu nová móda, Češi mají v oblibě takzvané zlaté platební karty, pořizují si je stále častěji na úkor těch běžných. Pro 32 procent dotázaných jde o symbol bohatství a luxusu, názor čtrnácti procent respondentů je takový, že podobná karta posiluje společenské renomé.

Pojištění platebních karet ve FIO jde nově i přes internet

FIO banka přichází s novinkou, která umožní ještě jednodušší využívání služeb. Pojištění k platebním kartám je nyní možné dohodnout i online v rámci internetového bankovnictví. Novinku je možné využít u všech typů karet, pojistka se může vztahovat na krádež a ztrátu karty, ale i právní ochranu řidiče a v neposlední řadě i cestovní pojištění.

ČSOB má akci pro školáky, nabídne jim třeba vlastní kartu

Start školního roku přináší rodičům povinný výběr školního vybavení pro jejich děti, ale je rovněž ideálním časem pro zřízení prvního bankovního účtu, který naučí děti zacházet s financemi. Hlavními trendy jsou zde platební karty, ale rovněž i moderní mobilní aplikace. ČSOB přináší pestrý výběr bankovních nástrojů, které přijdou vhod všem věkovým skupinám.

Nová kreditka od Sberbank poslouží jako kontokorent i debetní karta

Kreditní karta od Sberbank může fungovat nejen jako klasický bankovní účet, ale také jako kontokorent či debetní karta – nebo také všechny tři možnosti dohromady.

1 z 18123...10...Poslední »