Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Úřad práce ČR počítá i v letošním roce s příspěvky pro zaměstnavatele

Od ledna 2018 se zvyšuje měsíční příspěvek pro koordinátory veřejně prospěšných prací a asistentů prevence kriminality na částku šestnáct a půl tisíce korun. U ostatních pracovníků se pak může vyšplhat až na patnáct tisícovek. Takzvané veřejně prospěšné práce jsou hojně využívanou pobídkou pro dlouhodobě evidované uchazeče.

Pojišťovna České spořitelny připravuje novinku, pojistí i ošetřování dospělých, jako první v ČR

FLEXI životní pojištění od Pojišťovny České spořitelny přináší od začátku února letošního roku pojištění ošetřování dospělých v případě nemoci nebo úrazu. Pojistná suma může být proplácena až po celý jeden rok. Pojištění se vztahuje i na Alzheimerovu nebo Parkinsonovu chorobu, což jsou nejčastější neurodegenerativní onemocnění mozku.

Minimální mzda se letos zvyšuje, tentokrát to bude o dvanáct stokorun

Od prvního ledna 2018 se minimální mzda navyšuje na 12 200 Kč, rozhodnutí o tomto kroku přijala vláda už v srpnu minulého roku. Nejnižší hodinová sazba hrubé minimální mzdy se tak navýší z původních 66 Kč na 73,20 Kč.

V únoru 2018 vstupuje v platnost takzvaná otcovská dovolená

Díky novelizaci zákona o nemocenském pojištění vzniká nová (tzv. otcovská) dávka, litera zákona nabyde právní moci s prvním únorem příštího roku. Otcové proto budou moci využít po narození dítěte týden dovolené navíc. Žádost o tuto dávku lze podávat až od prvního dne platnosti zákona.

Emailová komunikace a její správné zásady

Email je ve firmách komunikačním kanálem číslo jedna, v mnoha případech se ale používá nevhodně. Kdy by neměl pracovní email sloužit k vyřizování osobní korespondence? A jakým způsobem bychom měli maily vlastně psát?

FIO banka urychluje vnitrostátní platby, ty dorazí ještě tentýž den

Klienti FIO banky si mohou být od nynějška jisti, že jejich korunové platby v rámci ČR dorazí příjemci ještě dnes. Podmínka je jen jedna, zadají je přes internetové bankovnictví (nebo osobně) do dvanácti hodin. Zrychlení plateb nestojí ani korunu, totéž samozřejmě platí už léta o platbách samotných.

Chřipka může přinést výpadek příjmu, zaměstnavatelé se snaží ušlou mzdu nahrazovat

Jak naznačují zkušenosti z mnoha firem, řada nemocných s chřipkou raději jde do práce, než aby vše řádně vyléčila. Přišli by totiž jinak o část vydělaných peněz, obávají se také, že by mohli nakazit další kolegy v zaměstnání. Zaměstnavatelé pak často usilují o řešení podobné situace…

Jak nakupovat v zahraničních internetových obchodech? Poradí Creditas

Vánoční svátky jsou už na dohled, nákupy nelze odkládat. Češi nakupují stále více online, a to nejen u tuzemských prodejců, ale také u těch, co fungují i mimo hranice EU. Nízká cena, pestrý výběr, to jsou určitě velká lákadla, v potaz je však třeba brát jednání s poštou, případné clo nebo kurzy různých měn.

1 z 20123...1020...Poslední »