Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Jak nakupovat v zahraničních internetových obchodech? Poradí Creditas

Vánoční svátky jsou už na dohled, nákupy nelze odkládat. Češi nakupují stále více online, a to nejen u tuzemských prodejců, ale také u těch, co fungují i mimo hranice EU. Nízká cena, pestrý výběr, to jsou určitě velká lákadla, v potaz je však třeba brát jednání s poštou, případné clo nebo kurzy různých měn.

Jaká je situace kolem výdělku při registraci na úřadu práce?

Před tím, než byl novelizován zákon o zaměstnanosti, mohl mít každý občan evidovaný na úřadu práce přivýdělek až do výše poloviny minimální mzdy. Bez ohledu na to, zda šlo o pracovní poměr, DPP nebo DPČ. Na dohodu o provedení práce však již přivýdělek možný není. Co dalšího přinesla nejnovější úprava legislativy?

AXA DRIVE kompletně prověří každého řidiče

Díky jednoduché mobilní aplikaci bude nyní možné sledovat a zhodnotit styl jízdy řidičů – jako první pojišťovna s tímto modelem přichází AXA. Ihned po zaparkování bude mít řidič k dispozici zpětnou vazbu o svém počínání, případně mu budou adresována doporučení, jak si počínat bezpečněji.

Aplikace Click Park přináší nový vítr do problémů s parkováním

Novinka od společnosti City Parking Group – aplikace Click Park – přinesla novinku do světa parkování. Už žádné hledání drobných mincí do parkovacího automatu, prozatím alespoň v patnácti českých a slovenských městech. Aplikaci je možné stáhnout jak v AppStore, tak i v rámci Google Play.

Češi nemají na nenadálé výdaje a příliš nerozumí světu financí

České domácnosti se nezadlužují zbytečně a ze svého měsíčního příjmu uhradí všechny důležité položky. Jak však naznačují průzkumy skupiny ČSOB, mnoho lidí dělá ve vztahu ke svým financím zásadní chyby. Například, až polovina domácností v ČR by nezvládla uhradit nenadálý výdaj vyšší než deset tisíc korun.

Studenti a daňové slevy během prázdnin

Uplatnit daňové zvýhodnění na děti? Dnes naprosto běžná věc, a to i u rodičů studentů starších osmnácti let. Při výpočtu čisté mzdy jde o poměrně slibnou částku, přesahující tisícikorunu měsíčně. Pokud je daňová úleva vyšší než vypočtená daň, poplatník získá takzvaný daňový bonus. A jak je to během letních měsíců? Díky čemu bude výplata za […]

Sezonní práce – maximální výdělek, co nejnižší daně?

Jakmile se venku oteplí, nabídka sezonních prací se podstatně rozšíří. Hodně jich využívají nejen studenti, ale i dlouhodobě nezaměstnaní nebo také ti, kteří potřebují nějaký přivýdělek. Ne každý se ale vyzná v zákonech a podmínkách pro takové práce, cílem každého je samozřejmě i zaplatit co nejmenší částku na dani.

Daňové zvýhodnění a daňový bonus se dočkají určitých změn

Daňové zvýhodnění na děti, to je jistě v dnešní době velká podpora od státu pro každou rodinu. Pokud je daňové zvýhodnění tak rozsáhlé, že pokryje celou vypočtenou daň z příjmu, má zaměstnanec nárok na daňový bonus. Legislativní úprava, která přichází nově ke slovu, přináší dvě zásadní věci.

1 z 19123...10...Poslední »