Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Hypotéka pro živnostníky od MONETA Money Bank přináší nové možnosti

Delší lhůta splatnosti, flexibilní schvalování úvěru a další bonusy. Nová Živnostenská hypotéka v podání MONETA Money Bank vychází vstříc všem firmám i živnostníkům, umožní jim pořídit nemovitost pro bydlení i podnikání, na níž by v jiném případě musel být sjednán méně výhodný komerční úvěr.

Novou tváří reklamní kampaně Hypoteční banky je Jezevčík Eda

Hypoteční banka, spouští novou reklamní kampaň nazvanou „Zkraťte si cestu domů“. Oproti předešlým kampaním však nebude mít sezónní ani produktový charakter, ale v různých variantách bude přítomna v médiích po celý letošní rok.

Až 94 % Čechů by dalo přednost bydlení ve vlastním bytě nebo domě

Průzkum, který si dala udělat Wüstenrot hypoteční banka u lidí ve věku mezi 18 a 50 lety, ukázal, že bydlení ve vlastním preferuje celých 94 % dotázaných. Proto nepřekvapí, že zájem o hypoteční úvěry na bydlení v letošním roce opět výrazně vzrostl.

Společenství vlastníků jednotek se novely nedočkala – začínají upravovat stanovy

Marně čekala většina společenství vlastníků jednotek na to, zda se novela nového občanského zákoníku dotkne i jejich problematiky. Nyní je již více než jasné, že jich se žádné změny vyplývající z novely týkat nebudou, proto se pomalu pouští do práce na nových stanovách. Některá SVJ musí nejpozději do roka změnit název, a aby nemusela platit […]

Narůstá zájem o stavbu svépomocí

Stavba svépomocí se v poslední době stává stále rozšířenějším způsobem výstavby domů. Jen minulý rok si vlastními silami postavilo dům až 5 000 Čechů. Poptávka po výstavbě domů bez účasti stavební firmy či developera tak meziročně vzrostla o 30 %. Vyplývá to z analýzy iniciativy Svépomocí.cz.

Stavební spořitelna České spořitelny uvádí na trh zajištěný Hypoúvěr od Buřinky – novinku se sazbou již od 3,05 %

Stavební spořitelna České spořitelny uvádí od 25. dubna 2013 na trh novinku – Hypoúvěr od Buřinky. K atraktivním parametrům nového zajištěného úvěru patří mj. to, že si klient volí ze tří variant fixace úrokové sazby (3, 6 či 10 let).

Klíčové rady k odpočtu úroků hypotéky z daní

Cena vlastního bydlení pořízeného na úvěr bývá porovnávána s cenou podnájmu. Do srovnání však někdy není zahrnuta možnost odečtu úroků z daní. Ta přitom běžně snižuje měsíční náklady na vlastní bydlení o 1 000 Kč.

Novela stavebního zákona platí teprve od ledna, odborníci již nyní upozorňují na řadu rizik

V lednu 2013 vstoupila v platnost novela stavebního zákona, která si klade za cíl usnadnit procesy a upravit smlouvy mezi stavebníkem a úřadem. Odborníci však již po několika týdnech jejího fungování spatřují celou řadu komplikací a rizik.

1 z 5123...Poslední »