Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Equa bank zvýhodní své termínované vklady, výrazně vzroste úroková sazba

Od osmého září 2017 v Equa bank dojde ke změně v úročení termínovaných vkladů. Úrokové sazby výrazně vzrostou, nejvíce se nové opatření dotkne vkladů v CZK na pětileté období, roční úroková sazba se zvýší z 0,7 % na rovné jedno procento. Termínované vklady s úložkou na tři měsíce budou úročeny 0,1 % p. a., doposud nebyly přitom úročeny vůbec.

Wüstenrot nabízí spořicí účet s úrokem 1,1 procenta do konce letošního roku

Mimořádné zhodnocení úspor, které pro nové i stávající klienty nabízí u svých spořicích účtů Wüstenrot, bude platit až do konce roku. Nabídka se pak vztahuje na všechny finanční prostředky, které klienti vloží mezi začátkem září a koncem prosince 2017.

Češi umějí spořit, dvacet procent ale nevychází dobře s penězi

Přes sedmdesát procent Čechů si vytváří dlouhodobou rezervu, kterou se snaží každý měsíc o něco navýšit. Úložka se pohybuje v řádu stokorun zhruba u třetina respondentů, polovina dotázaných využívá výhod spořicího účtu.

Češi si spoří různými způsoby, nejde jen o spořicí účty

Aby zhodnotili své finanční prostředky, používají zpravidla Češi vícero různých možností. 51 procent českých občanů disponuje spořicím účtem. Ne všem ale slouží jen pro zhodnocení vložených financí, asi pětina dotázaných jej používá jako osobní peněžní rezervu a jen třetina dotazovaných jej vnímá jako prostředek spoření.

Spořicí účty budou atraktivnější, potrvá to ale několik měsíců

V současnosti jsou úroky na spořicích účtech velmi nízko, vypadá to ale, že trend se v dohledné době změní. Důvody? Ekonomický růst, ale také rostoucí inflace. První dílčí změny by mohly přijít asi za půl roku.

Broker Consulting a mBank přicházejí s novými vkladomaty

Unikát na českém trhu, který má brzy poctít prakticky každé okresní město. Do dvou let se v ČR objeví až sedmdesát různých vkladomatů, jež přinese na trh duo Broker Consulting a mBank.

MONETA Money Bank přichází s nabídkou dětského pojištění

Novinka od MONETA Money Bank, pojištění dětí do patnácti let věku od pojišťovny MetLife vyjde nyní na pouhých 59 korun za kalendářní měsíc. Toto pojistné kryje případné trvalé následky úrazů, chirurgické zákroky a hospitalizaci v nemocnicích.

Hospodaření českých domácností: muži by šetřili hlavně na potravinách, ženy zase na zábavě

93 % českých manželských párů či partnerů přiznává, že si je vědomo možností, jak ušetřit více peněz ze společného rozpočtu. Muži a ženy však mají rozdílné názory na to, kde by bylo možné uspořit nejvíce. Podle mužů je největší prostor ušetřit na nákupu potravin, podle žen zejména na volnočasových aktivitách a zábavě.

1 z 8123...Poslední »