Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Až polovina lidí považuje dospělé děti v domácnosti rodičů za rušivý element

Každé dítě by mělo jednoho dne odejít z domu, i když má s rodiči obecně dobré vztahy. V ČR je ale zažitou zvyklostí, že dospělé děti zůstávají u rodičů delší období, než by bylo podle mnohých lidí vhodné. Naznačuje to například průzkum Raiffeisen stavební spořitelny.

Sberbank CZ přichází s možností pravidelných investic pro stálé klienty

Již od pětistovky měsíčně. Přesně takový je limit pro klienty společnosti Sberbank CZ, kteří chtějí pravidelně investovat. Na své si tak přijdou začínající, ale i ostřílení investoři, nabízeny jsou atraktivní výnosy pro delší časový horizont, to vše s nižším rizikem. Jde zejména o konzervativnější fondy vedené v českých korunách.

Češi začínají spořit na důchod zejména tehdy, když vidí, jak stárnou jejich rodiče

Penzijní spoření podle nového průzkumu využívá nadpoloviční většina dotázaných Čechů. Část z nich pomyslí na vlastní penzi ale až tehdy, kdy se musí sama postarat o své stárnoucí rodiče. To, že pečují o rodiče a současně i o děti, velmi zatěžuje rodinnou ekonomiku.

Equa bank zvýhodní své termínované vklady, výrazně vzroste úroková sazba

Od osmého září 2017 v Equa bank dojde ke změně v úročení termínovaných vkladů. Úrokové sazby výrazně vzrostou, nejvíce se nové opatření dotkne vkladů v CZK na pětileté období, roční úroková sazba se zvýší z 0,7 % na rovné jedno procento. Termínované vklady s úložkou na tři měsíce budou úročeny 0,1 % p. a., doposud nebyly přitom úročeny vůbec.

Wüstenrot nabízí spořicí účet s úrokem 1,1 procenta do konce letošního roku

Mimořádné zhodnocení úspor, které pro nové i stávající klienty nabízí u svých spořicích účtů Wüstenrot, bude platit až do konce roku. Nabídka se pak vztahuje na všechny finanční prostředky, které klienti vloží mezi začátkem září a koncem prosince 2017.

Češi umějí spořit, dvacet procent ale nevychází dobře s penězi

Přes sedmdesát procent Čechů si vytváří dlouhodobou rezervu, kterou se snaží každý měsíc o něco navýšit. Úložka se pohybuje v řádu stokorun zhruba u třetina respondentů, polovina dotázaných využívá výhod spořicího účtu.

Češi si spoří různými způsoby, nejde jen o spořicí účty

Aby zhodnotili své finanční prostředky, používají zpravidla Češi vícero různých možností. 51 procent českých občanů disponuje spořicím účtem. Ne všem ale slouží jen pro zhodnocení vložených financí, asi pětina dotázaných jej používá jako osobní peněžní rezervu a jen třetina dotazovaných jej vnímá jako prostředek spoření.

Spořicí účty budou atraktivnější, potrvá to ale několik měsíců

V současnosti jsou úroky na spořicích účtech velmi nízko, vypadá to ale, že trend se v dohledné době změní. Důvody? Ekonomický růst, ale také rostoucí inflace. První dílčí změny by mohly přijít asi za půl roku.

1 z 8123...Poslední »