Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Studentbroker – aneb investování pro studenty formou hry

Na českých a slovenských vysokých školách startuje nový semestr projektu Studentbroker, jenž připravuje studenty na možnosti, které mohou nastat při obchodech na burze. Studenti pak mohou nově nabyté znalosti uplatnit i prakticky a vyhrát také atraktivní věcnou cenu, jíž do projektu věnovala Fio banka.

Fiktivní milion na různé transakce v oblasti akciového trhu

Studenti ekonomických oborů na více než dvaceti různých ústavech v ČR a na Slovensku se zúčastní projektu pořádaného Fio bankou a českou burzou RM-SYSTÉM. Budou se moci přihlašovat do speciální aplikace, ve které půjde o simulování reálného dění na amerických, českých nebo německých burzách. K dispozici budou mít fiktivní milionový rozpočet v korunách na nákup akcií, pro obchodování s deriváty bude limitem padesát tisíc amerických dolarů.

Za tři měsíce budou mít možnost rozmnožit svěřené prostředky a nejlepší výsledky Fio banka odmění věcnou cenou. Studentbroker je doplňkem výuky, který studenty naučí, jak v praxi vypadá dění na kapitálových trzích. Projekt běží úspěšně už několik let, studenti si osvojí různé investiční strategie. Oceňují jej i pedagogové, kteří takto mají možnost doplňovat konkrétní věci během přednášek.Čtěte také

marketing V září začíná další semestr Školy investování

marketing Podání přehledů o příjmech: pozor na změnu pojišťovny a prosincové platby

marketing Znáte výdaje, kterými si může OSVČ snížit daňovou povinnost?

marketing ING Bank výrazně zvětšuje nabídku spojenou s podílovými fondy

marketing Rentiero zakládá první tuzemskou nemovitostní burzu