Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Tipy, jak sjednat zajímavější hypotéku i v době, kdy úroky na trhu rostou

Je pravda, že hypoteční úroky jdou nahoru. I přesto je ale možné dosáhnout na atraktivnější úrok než ten, který banky oficiálně nabízejí. Zapotřebí je ale porovnat nejen úroky, ale také různé poplatky v rámci jednoho fixačního období. Když pomineme úrok, s úvěrem se totiž pojí spoustu různých razítek a schvalování, ty nebývají zdarma.

Srovnávače mohou pomoci, nekoukejte jen na úroky

Sonda číslo jedna? Průzkum trhu, samozřejmě – porovnávat se vyplatí co možná nejvíce. Hypotéky nabízí více než deset různých subjektů, s nezávislým srovnávačem bude přehled o mnoho jasnější. Osobní návštěva pobočky není nutná, propracovaný online srovnávač poradí fundovaně i při posezení u počítače. Například specialisté ze společnosti Gepard Finance dokáží fundovaně poradit a ušetřit nemalé finanční prostředky mnoha klientů.

Když se řekne hypotéka, je nutné se podívat hlavně na RPSN, nejen na úroky. Roční procentní sazba nákladů totiž zahrnuje úroky plus veškeré poplatky a je tak mnohem směrodatnějším číslem. Poplatek za čerpání úvěru nebo třeba poplatek za správu úvěrového účtu, to vše může být naceněno, samozřejmě – nic není automaticky bezplatně.

Odborníci mohou být v každém případě hodně nápomocni…

Nejednat na vlastní pěst a nechat si poradit od odborníků, to je hodně důležité. Specialisté mají dobrý přehled o aktuálních slevách nebo akčních nabídkách bank, takže dovedou vymyslet řešení přímo na míru konkrétnímu klientovi. Banky navíc mají nejen stálý systém slev, ale i různé další slevy, třeba za prosté vedení běžného osobního účtu a splnění podmínek jeho využívání. Doplňkem hypotéky je také rizikové pojištění, které se vyplatí nepodceňovat.

Úrokové sazby jdou obecně nahoru, do konce roku 2018 se vyšplhají až ke třem procentům a není jisté, že číslo nebude ještě v budoucnu stoupat. Pokud klientovi končí fixace úrokové sazby v dohledné době, musí se zajímat o další možnosti. Banky totiž umožní předjednat podmínky ještě například dva roky před skončením fixace – což znamená klid duše a jistotu na další roky.Čtěte také

marketing Wüstenrot: zimní období sráží poplatky směrem k nule

marketing Půjčka ProBydlení od nynějška se sazbou na 2,89 %

marketing Regulace hypoték: Klienti si nejvíce stěžují na limity měsíčních splátek

marketing U hypoték se mění daňové výhody

marketing Od října se chystají přísnější pravidla pro žadatele o hypoteční úvěry – čeho všeho se změny dotknou?

marketing Nemovitosti jsou drahé, zpřísnění hypoték zlevnění nepřinese. Názor lidí tlumočí průzkum Wüstenrot

marketing Wüstenrot nabízí nákup nemovitosti bez nervů se schválenou Hypotékou dopředu

marketing Jak ukazuje průzkum Wüstenrot, hypotéku splácí každý sedmý Čech, obvykle napůl s partnerem