Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Tipy, jak sjednat zajímavější hypotéku i v době, kdy úroky na trhu rostou

Je pravda, že hypoteční úroky jdou nahoru. I přesto je ale možné dosáhnout na atraktivnější úrok než ten, který banky oficiálně nabízejí. Zapotřebí je ale porovnat nejen úroky, ale také různé poplatky v rámci jednoho fixačního období. Když pomineme úrok, s úvěrem se totiž pojí spoustu různých razítek a schvalování, ty nebývají zdarma.

Srovnávače mohou pomoci, nekoukejte jen na úroky

Sonda číslo jedna? Průzkum trhu, samozřejmě – porovnávat se vyplatí co možná nejvíce. Hypotéky nabízí více než deset různých subjektů, s nezávislým srovnávačem bude přehled o mnoho jasnější. Osobní návštěva pobočky není nutná, propracovaný online srovnávač poradí fundovaně i při posezení u počítače. Například specialisté ze společnosti Gepard Finance dokáží fundovaně poradit a ušetřit nemalé finanční prostředky mnoha klientů.

Když se řekne hypotéka, je nutné se podívat hlavně na RPSN, nejen na úroky. Roční procentní sazba nákladů totiž zahrnuje úroky plus veškeré poplatky a je tak mnohem směrodatnějším číslem. Poplatek za čerpání úvěru nebo třeba poplatek za správu úvěrového účtu, to vše může být naceněno, samozřejmě – nic není automaticky bezplatně.

Odborníci mohou být v každém případě hodně nápomocni…

Nejednat na vlastní pěst a nechat si poradit od odborníků, to je hodně důležité. Specialisté mají dobrý přehled o aktuálních slevách nebo akčních nabídkách bank, takže dovedou vymyslet řešení přímo na míru konkrétnímu klientovi. Banky navíc mají nejen stálý systém slev, ale i různé další slevy, třeba za prosté vedení běžného osobního účtu a splnění podmínek jeho využívání. Doplňkem hypotéky je také rizikové pojištění, které se vyplatí nepodceňovat.

Úrokové sazby jdou obecně nahoru, do konce roku 2018 se vyšplhají až ke třem procentům a není jisté, že číslo nebude ještě v budoucnu stoupat. Pokud klientovi končí fixace úrokové sazby v dohledné době, musí se zajímat o další možnosti. Banky totiž umožní předjednat podmínky ještě například dva roky před skončením fixace – což znamená klid duše a jistotu na další roky.Čtěte také

marketing Wüstenrot nabízí nákup nemovitosti bez nervů se schválenou Hypotékou dopředu

marketing Jak ukazuje průzkum Wüstenrot, hypotéku splácí každý sedmý Čech, obvykle napůl s partnerem

marketing Wüstenrot prodlužuje hypoteční poplatkové prázdniny

marketing Wüstenrot přináší zajímavější podmínky pro hypoteční úvěry na chaty a chalupy

marketing Wüstenrot připravil zajímavější nabídku hypotéky na výstavbu

marketing Češi nevidí budoucnost růžově, nadpoloviční většina počítá s více než tříprocentním úrokem u hypoték

marketing Wüstenrot tlačí dolů hypoteční úrokové sazby

marketing Wüstenrot skoncoval s částí poplatků u hypoték, nově přichází se sedmiletou fixací úrokových sazeb u refinancování