Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Wüstenrot tlačí dolů hypoteční úrokové sazby

Počínaje 11. dubnem Wüstenrot hypoteční banka sníží úroky u hypotečních úvěrů o 0,15 %. Přesně to se týká každé fixace Hypotéky pro vlastní bydlení a Hypotéky Refin v pásmu 80 až 90 procent zástavní hodnoty nemovitosti.

Kromě jiného je k dispozici fixace až na sedm let

Zatímco Hypotéku pro vlastní bydlení bylo možné fixovat na sedmileté období již v minulosti, klientům je nově k dispozici také sedmiletá fixace u Hypotéky Refin od 2,54 % ročně. Wüstenrot snižuje úroky, ale také odpustí poplatek za zpracování žádosti a poskytnutí úvěru. Pro libovolné období fixace úroků Wüstenrot nebude účtovat poplatek, jenž činí 2 400 korun. Výhody jsou tu však i pro ty, kteří si zvolili Hypotéku Refin určenou pro refinancování nemovitosti. Jim Wüstenrot nabídne atraktivnější cenu interního odhadu nemovitosti. Pokud jej klient nemá vypracovaný již z dřívějška, vyjde ho na pouhou tisícikorunu. Běžně přitom odhad bytu vyjde na 1 750 Kč a rodinný dům ještě o skoro sedm stokorun dráž.

Jak ukazují data Hypoindexu, během letošního února se průměrná úroková míra hypoték navýšila na 2,36 %. Podobné hranice dosahovala naposledy během prosince 2014. Objem i počet sjednaných hypoték v únoru klesl, průměrná výše hypotečního úvěru je přes 2,1 milionu korun. Měsíční splátka hypotečního úvěru, jenž byl sjednán v průběhu února letošního roku ve výši jednoho milionu korun s dvacetiletou splatností dělá v průměru 5 223 Kč, patnáctiletá splatnost pak klienty přijde měsíčně na 6 604 Kč.Čtěte také

marketing Půjčka ProBydlení od nynějška se sazbou na 2,89 %

marketing Regulace hypoték: Klienti si nejvíce stěžují na limity měsíčních splátek

marketing U hypoték se mění daňové výhody

marketing Od října se chystají přísnější pravidla pro žadatele o hypoteční úvěry – čeho všeho se změny dotknou?

marketing Nemovitosti jsou drahé, zpřísnění hypoték zlevnění nepřinese. Názor lidí tlumočí průzkum Wüstenrot

marketing Tipy, jak sjednat zajímavější hypotéku i v době, kdy úroky na trhu rostou

marketing Wüstenrot nabízí nákup nemovitosti bez nervů se schválenou Hypotékou dopředu

marketing Jak ukazuje průzkum Wüstenrot, hypotéku splácí každý sedmý Čech, obvykle napůl s partnerem