Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Zásnubní prsten jako skvělá investice

Barevné kameny a zásnubní prsteny, to je zejména pro mladší generaci skutečně atraktivní záležitost. Jak uvádí britská analytická firma Kantal Retail, obliba je způsobena i tím, že jde o vybočení ze stereotypů.

V neposlední řadě jde také o dobrou investici, protože drahý kámen v kombinaci se zlatem je také poměrně nákladný a neztrácí svou hodnotu ani v dobách války nebo ekonomické nestability. Ačkoliv je tento trend sledován hlavně v západních zemích, možná už brzy dorazí i k nám.

K diamantům se přidávají i barevné drahokamy

Klasické zásnubní diamantové prsteny jsou stále hodně oblíbené, ale barevné kameny v kombinaci s originálním zpracováním zaznamenaly výrazný vzrůst popularity. „V západních zemích se zásnubní prsteny s barevnými drahokamy opravdu stávají hitem. U českých zákazníků zatím zůstávají preference stejné, středem zájmu je zásnubní prsten v kombinaci s bílým zlatem a bílým diamantem. Předpokládám, že tento trend dorazí i k nám. Rozumím tomu, že mladí lidé se chtějí vyčlenit oproti většině a vlastnit něco odlišného, něco osobitého. A právě to umožňují barevné kameny, protože nabízejí opravdu velmi širokou škálu možností,“ uvádí Alojz Ryšavý, klenotník a majitel ALO diamonds.

Safírový zásnubní prsten věnoval své ženě i Napoleon Bonaparte

Šperky mají v evropské historii nezastupitelnou úlohu. Zásnubní prsten s bílým diamantem a modrým safírem věnoval své nastávající i Napoleon Bonaparte, originál se před čtyřmi lety vydražil za milion dolarů. „Jedním z hlavních důvodů, proč se zásnubní prsteny s barevnými kameny těší oblibě, je velmi známý safírový zásnubní prsten princezny Diany, která jej obdržela od prince Charlese v roce 1981. Tentýž prsten zažil nebývalou mediální pozornost ještě jednou, když ho nedávno princ William daroval Kate Middletonové,“ dodává Alojz Ryšavý. Prsteny jsou investicí, která přečká vše – a je tedy maximálně bezpečná. Na rozdíl od investic do cenných papírů nebo měn nikdy neztratí sto procent hodnoty.Čtěte také

marketing NEO účet v podání Expobank CZ přichází s crowfundingem

marketing Fio přichází s nabídkou nových podílových fondů

marketing Investice do diamantů má novou vychytávku – diamantovou destičku

marketing NN přináší novou možnost investování, Start invest půjde ruku v ruce s životními potřebami klienta

marketing Dvanáctiprocentní meziroční zhodnocení, to je výsledek investování do zajištěných firemních úvěrů

marketing Společnost Conseq odstartovala zvířecí kampaň

marketing Fio banka již brzy spustí letošní Školu investování

marketing Zajímavé tipy pro opatrného investora? Bez rizika to půjde se stavebním spořením nebo termínovaným vkladem