Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

S hypotékou je možná dobré si pospíšit ..

Navzdory představám ČNB se inflace vydala v dubnu opět nahoru. Bankovní sektor bude ale pravděpodobně dál pokračovat v pozvolném snižování úrokových sazeb, i když snižování nebude zřejmě tak rychlé, jak si většina ekonomů představovala. Dalším faktorem může být, jak je v poslední době  vidět, že se snižování sazeb ČNB nemusí bezpostředně promítnout do sazeb hypotečních […]

Air Bank nově poskytuje hypotéky i klientům s příjmem ze zahraničí

Práce za hranicemi již není pro získání hypotéky v Air Bank problém. Banka od března rozšiřuje akceptovatelné příjmy u hypoték i o příjem ze zaměstnání v zahraničí. Nově mohou o hypotéku zažádat klienti s příjmem v eurech a se zaměstnáním v Německu, Rakousku nebo na Slovensku.

Hypotéka na rozestavěnou nemovitost – jak ji získat?

Hypotékou je možné financovat jak koupi rozestavěné nemovitosti, tak i výdaje na její dokončení. Přečtěte si, co vše obnáší hypotéka na rozestavěnou nemovitost.

Jak získat hypotéku ve zkušební nebo výpovědní době?

Získání hypotéky při změnách zaměstnání je obtížné. Obecně totiž platí, že banky neschvalují hypoteční úvěry žadatelům ve zkušební či výpovědní době, ale určitá šance přesto existuje.

Hypotéky zlevňují čtvrtý měsíc v řadě, zázraky ale nečekejte

Hypotéky zlevňují již čtvrtý měsíc v řadě. Průměrná nabídková sazba hypoték podle Swiss Life Hypoindexu v září klesla o dalších devět bazických bodů na 6,1 %. ČNB ale stále drží základní úrokovou sazbu na 7 % a k výraznějšímu snižování sazeb se v dohledné době nechystá. Kdy dojde k výraznějšímu poklesu hypotečních sazeb?

Banky podporují zelené bydlení. Jaká jsou specifika udržitelných hypoték?

Zelená, eko či udržitelná hypotéka. Některé tuzemské banky jdou s dobou a nabízejí hypotéky podporující úsporné bydlení. Vyplatí se?

Hypotéka a pracovní smlouva na dobu určitou? Podmínky se u bank různí

Banky při posuzování žádosti o hypotéku sledují nejen samotnou výši příjmu, ale i jeho zdroj. Zájemci o úvěr na bydlení nejčastěji dokládají příjmy ze zaměstnání nebo podnikání. V případě pracovního poměru musí být sjednána pracovní smlouva. Ta může být na dobu neurčitou nebo určitou.

Hypotéky nejen pro vyvolené? Deaktivované DSTI

Kombinace vysokých cen nemovitostí a nedostupných hypoték vyústila v zamrznutí realitního trhu. Pokles Real Indexu ČR o 2 % ve 4. kvartálu minulého roku sice může na první pohled poukazovat na lepší zítřky, jde ale jen o mezikvartální zpomalení strmě rostoucích cen nemovitostí.