Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Slavia pojišťovna připravila pro české motoristy novou nabídku povinného ručení

Ke stopadesátému výročí na českém trhu připravuje Slavia pojišťovna balíček povinného ručení Jubileum, jenž je střižen přesně podle požadavků českých motoristů. Pojistný limit činí 150 milionů korun, v nabídce nechybí ani úrazové připojištění řidiče, které se sjednává pro případ vážné dopravní nehody a zranění.

Nejvíce podražilo povinné ručení u vozidel s objemem motoru kolem 1,2 litru

V prvním čtvrtletí 2015 zdražilo meziročně povinné ručení u všech motorizací. Nejvíce se zdražení dotklo motoristů s vozidly o objemu od 1 001 do 1 250 kubických centimetrů, kde se cena povinného ručení zvýšila v průměru skoro o 16 %.

Jako první přichází s havarijním pojištěním dronů ČSOB Pojišťovna

Ještě před dvěma až třemi lety jich „pracovalo“ v České republice jen několik kusů, dnes už jich je registrováno v evidenci Úřadu pro civilní letectví téměř 70. Řeč je o bezpilotních letadlech neboli dronech, které se stávají stále oblíbenějším nástrojem při mapování těžko dostupných terénů, při bezpečnostním monitorování rozsáhlých areálů či při komerčním filmování.

Pojišťovny musely zdražovat, přestože v loňském roce na povinném ručení vybraly více peněz

Podle prvních odhadů vybraly pojišťovny loni na povinném ručení více než v roce 2013. Důvodem je zvýšení počtu pojištěných vozidel a též mírný růst cen povinného ručení. Nárůst vybraného pojistného ale nepokrývá náklady pojišťoven. Podle České kanceláře pojistitelů se tak zřejmě potvrdí původní predikce, že trh povinného ručení loni skončil ve ztrátě 12 procent.

Česká podnikatelská pojišťovna startuje podzimní kampaň „Nebezpečí číhá všude“

Česká podnikatelská pojišťovna, odstartovala v pondělí 20. října svou kampaň na podporu prodeje autopojištění. Třetí největší pojišťovna na trhu s povinným ručením zvolila jako motto varování „Nebezpečí číhá všude“.

Vážných dopravních nehod přibývá

Na silnicích v České republice vloni přibylo vážných dopravních nehod. Vzrostly i škody na majetku, které policie odhaduje na 4,9 miliardy korun1. Mezi nejčastější příčiny havárií patří nesprávný způsob jízdy a nepřiměřená rychlost, četnější byly i srážky se zvěří. „Blíží se rizikové chladnější období a řidiči by tudíž měli být obezřetní. Zvláště by měli dávat […]

Povinné ručení levně, pohodlně a rychle

Vlastnit automobil je dnes již téměř samozřejmostí. Jeho provoz je však spojený s řadou nemilých poplatků za provoz, údržbu a pojištění. Zatímco řada z nás pečlivě zkoumá ceny za pohonné hmoty, na autě můžeme šetřit i jiným způsobem a to výběrem výhodného povinného ručení.

Ceny povinného ručení se zvednou díky vyššímu odškodnému

K poškozeným je spravedlivější, ale zvýší pojistné u povinného ručení. Tak komentují pojišťovny novou metodiku pro odškodnění újmy na zdraví, kterou minulý měsíc zveřejnil Nejvyšší soud ČR. Náklady pojišťoven v souvislosti s novým občanským zákoníkem vzrostou asi o dvě miliardy korun. Pro pojišťovny to znamená zhruba dvacetiprocentní nárůst nákladů a tím pádem nutnost promítnout je […]