Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Bojíte se, že vám odejde pračka či myčka? Které z domácích spotřebičů se dle statistik prodejců vyplatí pojistit?

Za elektrospotřebiče utrácejí české domácnosti nemalé peníze. A to často opakovaně. Při nákupu dražších domácích spotřebičů se vyplatí zvážit pojištění prodloužené záruky, a vyhnout se tak po skončení zákonné záruky výdajům za drahé opravy nebo předčasným nákupům nového spotřebiče.

Na podzim je třeba zazimovat chatu – a to do těch nejmenších detailů!

Někteří o podobných věcech přemýšlejí už s koncem léta, jiní zase na zazimování rekreačních objektů dost žehrají. Důkladné zabezpečení před zimou je ale potřeba a určitě nepřijde vniveč.

V českých domácnostech vadí nejvíce hluk od sousedů

Sousedy si bohužel nevybíráme. Své o tom ví všichni, kteří si doma místo relaxace spíše zacpávají uši a jsou nervózní kvůli hlučnému projevu z vedlejších bytů nebo domů. Právě hluk je tím, co nám nejvíce vadí, o sousedech máme občas větší přehled, než bychom vůbec kdy pomysleli.

Nový produkt společnosti E.ON Komplet plyn přináší výhodnější ceníky, ale také pravidelnou revizi plynového kotle

Díky produktu Komplet plyn mohou klienti firmy E.ON ušetřit na fakturách za energie až devět procent. V ceně produktu je také pravidelná revize kotle a spalinové cesty, klienti dostanou k podepsané smlouvě detektor oxidu uhelnatého – pokud se včas neodhalí problém, může dojít k tragédii.

Umění není jen cílem zlodějů, často je poškodí i živly

V minulém roce oznámili klienti Allianz celkové škody na uměleckých předmětech a cennostech za dva miliony korun. Většina případů se týkala domovní loupeže, statistiky pojišťoven jsou ale mnohem pestřejší. Poškození uměleckých děl je totiž až nezvykle často způsobeno ohněm nebo vodou.

Pojištění AXA Art ochrání soukromé sbírky umění

AXA ČR/SR má připraven nový produkt AXA Art, který nabízí skvělé řešení pro sběratele umění. Těm samozřejmě klasické pojištění domácnosti tak úplně nedostačuje. V tuzemsku jedinečný produkt bude nabízen skrze síť pojišťovacích makléřů INSIA. A navíc, toto pojištění je veskrze komplexní, takzvaně „all risk“.

Penzijní spoření pro děti už je na trhu celý rok

Zákon týkající se penzijního spoření upravil mnohé. Například i to, že penzijko se může sjednat už i malým dětem. Legislativní úprava právě oslavila jeden rok a určitě nejde o žádný propadák – to spíše naopak. Penzijní společnost ČSOB totiž za toto období vyřídila založení více než čtyř tisíc dětských smluv.

Do sta korun se naobědvají lidé jen ve třech městech v ČR

Naobědvat se v Česku za méně než sto korun, to koncem loňského roku dokázali již jen lidé ve třech velkých městech – v Ostravě (98,70 Kč), Olomouci (98,20 Kč) a Jihlavě (98,30 Kč). Naopak v Praze průměrná útrata za oběd v pracovním týdnu loni v prosinci atakovala hranici 120 korun.