Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Dohoda o provedení práce a dohoda o pracovní činnosti – jak je používat?

V Česku se pomalu rozjíždějí sezonní práce a brigády. Pekárny, obchodní domy, rychlá občerstvení i výrobní společnosti – tam všude hledají na léto brigádníky. Největší boom nastane s koncem června, kdy už mají vysokoškoláci za sebou letní semestr.

Speciální hot linka společnosti AAA AUTO pomůže majitelům kteří vlastní vozy v polopřevodu

Společnost AAA AUTO zřídila ve svém call centru na čísle 284 022 042 speciální telefonní linku s vyškolenými odborníky na problematiku tzv. „polopřevodů“, tedy aut odhlášených od původních majitelů, ale nepřihlášených na nové. Zákon platný od 1. ledna striktně požaduje dohlášení těchto vozů na nové majitele nejpozději do konce června letošního roku.

Budou firmy nabírat v roce 2015 nové zaměstnance?

V současné době dochází k hospodářskému oživení a firmy připravují nábor nových zaměstnanců. V nedávném průzkumu Hospodářské komory uvedlo 60 % firem, že mají problém sehnat potřebné pracovní síly, zejména kvalifikované lidi v technických profesích.

Rodinné finance 2015 (7.): Solidární zvýšení daně se bude platit z vyššího příjmu

V Česku je zavedena rovná 15% sazba daně z příjmu fyzických osob. Občané s příjmy nad limit však musejí dále platit i 7% solidární zvýšení daně. Za rok 2014 se odvádí solidární zvýšení daně z příjmu nad 1 245 216 Kč, pro rok 2015 se však toto zvýšení daně bude platit až z příjmu nad […]

Rodinné finance 2015 (6.): Zvýšení limitu pro neplacení pojistného na sociální zabezpečení z přivýdělku

Řada zaměstnanců si přivydělává samostatnou výdělečnou činností. Ta je pro ně tudíž vedlejším zdrojem příjmů, neboť hlavní činností zůstává zaměstnání. Protože zaměstnanci již platí pojistné na sociální zabezpečení ze své hrubé mzdy, nemusejí z hrubého zisku do určitého limitu z vedlejší samostatné výdělečné činnosti platit sociální pojištění.

Rodinné finance 2015 (5.): Zavedení snížené 10% sazby DPH

V příštím roce se Česko zařadí mezi členské země Evropské unie, které mají více než dvě sazby DPH. K základní 21% sazbě DPH a snížené 15% sazbě DPH přibude nově druhá snížená 10% sazba DPH.

Rodinné finance 2015 (4.): Příspěvky zaplacené odborům sníží základ daně

Za rok 2015 bude nadále možné snížit základ daně o zaplacené členské příspěvky odborové organizaci, a to i přesto, že původní návrhy počítaly s odstraněním této nezdanitelné položky. Maximálně si lze snížit daňový základ o zaplacené příspěvky o 3 000 Kč za rok.

Rodinné finance 2015 (3.): Odpočet u hypotečních úvěrů zůstává zachován

Pro rok 2015 zůstává nakonec zachován maximální odpočet úroků u hypotečních úvěrů na hranici 300 000 Kč. K původně plánovanému snížení daňového odpočtu u zaplacených úroků z úvěru na bydlení na 80 000 Kč tedy nedošlo. Za rok 2015 si tak bude možné snížit daňovou povinnost až o 45 000 Kč.