Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Otcovská dovolená? Od příštího roku to bude zcela běžná věc

S prvním únorem příštího roku bude nabývat platnosti zákon, který se bude týkat otcovské dovolené. V praxi to znamená týden volna pro každého novopečeného otce – s touto novinkou v našem právním řádu vás nyní seznámíme důkladněji.

Jak je to v naší zemi s neplaceným volnem?

Pracovní proces může přinést leccos, například i situace, kdy bude zapotřebí dostat neplacené volno. Nejčastěji se v souvislosti s ním skloňují zdravotní problémy nebo delší pobyt v cizině, využívají jej i rodiče, kterým skončila mateřská dovolená, ale stále potřebují zůstat s potomkem doma. Zaměstnance pak trápí otázky kolem sociálního a zdravotního pojištění.

Skoro polovina Čechů platí na zahraniční dovolené kartou

Společnost Mastercard zjistila, že polovina Čechů (49 %) si dopřeje zahraniční dovolenou alespoň jednou za tři roky, přičemž čtvrtina jezdí alespoň jednou za rok. 24 % respondentů nejezdí na zahraniční dovolené nikdy. Třetina respondentů, kteří jezdí na zahraniční dovolené, si svoji cestu raději plánuje sama, bez pomoci cestovní kanceláře nebo agentury.

Období dovolených je v plném proudu. Na co si dát pozor?

Letní dovolená pro dospělé a prázdniny pro děti, to jsou období, na které se všichni celý rok těšíme. Podle ankety ČSOB se na dovolenou v létě chystá 84 % dotázaných, přičemž necelá polovina z nich ji chce trávit v České republice. Zbývající část (16 %) uvedla, že dovolenou neplánuje vůbec, a to z důvodu velkého pracovního vytížení […]

Na dovolenou s komerčním cestovním zdravotním pojištěním

Zdravotní pojišťovny vydávají svým pojištěncům Evropský průkaz zdravotního pojištění, který opravňuje k čerpání nezbytné zdravotní péče v zemích EU, v Norsku, na Islandu, ve Švýcarsku, Makedonii, Srbsku a Lichtenštejnsku. S komerčním cestovním zdravotním pojištěním je však zahraniční dovolená mnohem klidnější.

Platební karta je na dovolené velmi využívaný pomocník

Počet vydaných platebních karet ke konci roku 2015 překonal počet obyvatel České republiky. Statistiky ukazují, že jich banky vydaly už 11,4 milionu. Klienti je využívají poměrně rádi, loni čeští turisté v zahraničí uskutečnili platby ve výši 81,1 miliard korun, což je o 67 % více oproti roku 2014, dalších 13,4 miliard korun vybrali prostřednictvím bankomatů.

Pět tipů, jak platit na dovolené

Dovolená je čas, kdy chceme mít co nejméně starostí. Abyste si tento čas užili bez starostí, přinášíme rady, jak co nejefektivněji vybírat hotovost, jak vyřešit případnou ztrátu nebo krádež karty.

Česká spořitelna nabízí dovolenou bez starostí

Klienti České spořitelny mohou od začátku června do konce září měnit peníze za zahraniční měny bez poplatku. Stačí mít běžný účet v ČS a z něj peníze čerpat.