Rubriky


Náš tip





Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Strašák výpovědi obchází. Pozor na ukončení pracovního poměru dohodou

Mnoho lidí dnes prožívá nejistotu a bojí se ztráty zaměstnání. Firmy jsou zasaženy opatřeními proti šíření koronaviru a ztrácejí ekonomickou svěžest a sílu. Nad mnohými zaměstnanci se pak vznáší riziko výpovědi. Na co si dát pozor z pozice zaměstnance?

Úřad práce ČR počítá i v letošním roce s příspěvky pro zaměstnavatele

Od ledna 2018 se zvyšuje měsíční příspěvek pro koordinátory veřejně prospěšných prací a asistentů prevence kriminality na částku šestnáct a půl tisíce korun. U ostatních pracovníků se pak může vyšplhat až na patnáct tisícovek. Takzvané veřejně prospěšné práce jsou hojně využívanou pobídkou pro dlouhodobě evidované uchazeče.

Jak si během Vánoc odpočinout od práce

Kdo si chce užít vánoční svátky s čistou hlavou bez myšlenek na práci, měl by do konce týdne stihnout vyřídit vše důležité. „Ideální je skončit všechny rozdělané úkoly před začátkem svátků a do nového roku vstoupit s čistým stolem. Jinak hrozí, že člověk vánoční svátky stráví s myšlenkami na to, co v práci nestihl,“ radí Tomáš Surka, ředitel […]

Sezona brigád vrcholí, hodinová mzda trhá rekordy

Předvánoční nákupní horečka se dostává do finální fáze, e-shopy, obchodní řetězce a další obchody najímají další a další brigádníky. Ti si letos přijdou na rekordní odměny. V Praze brigádníci inkasují až 160 korun za hodinu.

Roste počet firem, které vyplácejí třináctý plat, odměny s koncem roku dostává 57 % zaměstnanců

V současné době význam benefitních složek na našem velmi konkurenčním pracovním trhu stoupá. Stále více zaměstnavatelů je nabízí s cílem získat zájem perspektivních uchazečů o práci, ale také udržet ty stávající. A právě třinácté platy a různé typy vánočních odměn patří mezi nejoblíbenější benefity, kterými zaměstnavatelé zpříjemňují konec roku.

O příspěvek na dojíždění za prací mohou žádat lidé z celé republiky

Od listopadu 2016 začne Úřad práce ČR poskytovat příspěvek na dojíždění za prací v rámci celé České republiky. Dosud měli uchazeči a zájemci o zaměstnání tuto možnost pouze v rámci pilotního provozu v šesti krajích ČR. Nově mohou lidé žádat také o příspěvek na přestěhování. 

Jak mohou zaměstnanci těžit z nízké nezaměstnanosti

V Česku „nejsou lidi“, což nahrává těm, u nichž nepanuje v práci úplná spokojenost. Měli by si říct o vyšší plat, požádat o více benefitů nebo si rovnou hledat lepší zaměstnání? A jak na vzniklou situaci reagují firmy?

Minimální mzda se sjednotí a zvýší na 11 tisíc korun

Minimální měsíční mzda se se od 1. ledna 2017 zvýší ze současných 9 900  na 11 000 korun, minimální hodinová mzda pak z 58,70 korun na rovných 66 korun. Návrh ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové, který na středečním jednání schválila vláda, zároveň ruší zvláštní sazbu minimální mzdy pro zaměstnance s invalidním důchodem. Bude tak platit jedna sazba minimální mzdy pro všechny zaměstnance.