Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Je v dnešní době lepší akcie kupovat, prodávat či si je držet?

Americký akciový index S&P 500, který zahrnuje akcie 500 největších na burze obchodovaných podniků v USA, jen od začátku letošního roku odepsal 25 %. A to nemusí být zdaleka konec poklesu. Není to však nic nového. V dlouhodobém horizontu se střídají cykly poklesu i růstu.

HB Index: Pozemky meziročně zdražily téměř o pětinu. Ve druhém kvartálu znovu padaly rekordy

Ceny rezidenčních nemovitostí napříč Českem ve druhém kvartálu pokračovaly ve vysokém tempu růstu. Vůbec nejvíce zdražovaly pozemky, jejichž ceny si meziročně připsaly 18,7 %, ukázal HB Index. Oproti přechozímu čtvrtletí rostla i poptávka, kterou podpořily nízké sazby úvěrů na bydlení i zájem ze strany investorů.

Nebojte se investovat. I s malými částkami dosáhnete zajímavého zhodnocení

(-pr-) Peníze v čase ztrácí svou hodnotu, proto se nevyplatí mít je doma pod polštářem nebo uložené na běžném účtu v bance. Tedy ty, které vám přebývají. Nemusí to být nutně statisíce. Zajímavě investovat se dá i 1 000 Kč měsíčně. Stačí vybrat smysluplnou investici s přijatelným rizikem. Jaké možnosti máte? Vytvořili jsme pro vás […]

Do Fio globálního akciového fondu je možné investovat nově i v eurech

Po více než dvou letech fungování zavádí Fio investiční společnost do své nabídky novinku. Čeští i slovenští klienti nyní mohou nakupovat podílové listy úspěšného Fio globálního akciového fondu i v eurech.

Investování během krize: výkyvům ekonomiky odolávají umělecká díla i luxusní sklo

Jak investovat v období pandemie? Diverzifikujte a hledejte alternativy. Stabilní výnos a bezpečí prokazují během krizí investice do umění a luxusu. Neplatí to jen o dílech starých mistrů. Týká se to například i kousků nejluxusnější české značky, Moser, jejíž křišťál je už mnoho let součástí portfolia investorů a sběratelů z celého světa.

Crowdfundingová platforma finGOOD přináší investice s nulovými poplatky

Peer-to-business crowdfundingová platforma finGOOD připravila atraktivní změnu, v současné době přináší investice bez poplatku. Investoři tak počínaje 16. zářím letošního roku tomuto webu neplatí vstupní poplatek a ani poplatek z výnosu investice. FinGOOD se snaží dosáhnout hlubší kooperace s investory a připravovat stále zajímavější investiční příležitosti.

Třicátá Škola investování od Fio banky čeká na své studenty

Česká Fio banka znovu uspořádá investiční projekt, jenž nese pojmenování Škola investování. Tradice je jasná, noví uchazeči se mohou těšit na jarní i zimní sezonu.

Generali Realitní fond byl za minulý rok zhodnocen více než pěti procenty

Výnos Generali Realitního fondu, jenž je k dispozici kvalifikovaným investorům, byl za rok 2018 skutečně výborný, konkrétně dosáhl na zhodnocení 5,44 %.