Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

FIO banka urychluje vnitrostátní platby, ty dorazí ještě tentýž den

Klienti FIO banky si mohou být od nynějška jisti, že jejich korunové platby v rámci ČR dorazí příjemci ještě dnes. Podmínka je jen jedna, zadají je přes internetové bankovnictví (nebo osobně) do dvanácti hodin. Zrychlení plateb nestojí ani korunu, totéž samozřejmě platí už léta o platbách samotných.

Tři čtvrtiny Čechů chce vánoční dárek koupit online

E-shopy čekají letos na Vánoce rekordní tržby. Podle průzkumu ČSOB se chystá alespoň některé dárky přes e-shop nakoupit 74 % procent Čechů. Rizika nákupů online však lidé často podceňují.

Aplikace mobilního bankovnictví Smart Banka přidává další funkce

MONETA Money Bank přidává další pokročilé funkce do aplikace pro mobilní bankovnictví: získá například přehled odměn a mapu s partnery věrnostního programu bene+. Klienti tak snadněji najdou obchody s výhodami. Smart Banka je od 22. července na téměř 80 tisíc zařízeních a uživatelé ji hodnotí jako jednu z nejlepších finančních aplikací.

Česká spořitelna nabízí refinancování hypotéky online

Příznivcům moderních technologií teď Česká spořitelna nabízí novou cestu, jak si pohodlně a rychle vyřídit refinancování hypotéky: online z pohodlí domova v jednoduché webové aplikaci. Služba je určena pro ty, kterým končí fixace úrokové sazby u jiné banky a rozhlíží se po lepších podmínkách.

S bankou v mobilu nejčastěji kontrolujeme účet a posíláme peníze

Více než osm z deseti uživatelů mobilního bankovnictví v USA uvedlo, že přes bankovní aplikaci v telefonu nejčastěji kontrolují stav účtu a historii plateb. Více než polovina lidí posílá peníze přes mobil. Vyplývá to z červnového průzkumu agentury Braun Research pro Bank of America. Podobnou zkušenost mají i tuzemské banky.

Objednávky na dobírku jsou stále oblíbené, ale online platby rychle rostou

Češi milují online nakupování, ale i když si zboží vyberou na internetu, tak ho často zaplatí jako ve dvacátém století. Nejrozšířenější platební metodou je totiž dobírka nebo platba při převzetí zboží na prodejně. To jsou hlavní způsoby plateb téměř pro 65 % českých zákazníků, kteří nakupují na internetu.

PLATBA 24 rozšiřuje svou nabídku

Klienti České spořitelny mohou nově využít PLATBU 24 při nákupech v e-shopech, které využívají platební bránu poskytovatele Global Payments. Jednoduše a pohodlně tak mohou nakoupit ve stovkách e-shopů, které zatím PLATBU 24 nenabízely.

ČSOB spouští aplikaci „NaNákupy“

Od června budou moci klienti ČSOB a Ery Poštovní spořitelny zaplatit za svůj nákup mobilem pomocí technologie NFC. Umožní jim to nová mobilní aplikace ČSOB NaNákupy. Je to první mobilní peněženka u nás, která podporuje karty MasterCard i VISA, a navíc bez nutnosti vydávat novou platební kartu či SIM kartu. Do konce letošního roku ji […]