Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Nová aplikace Zdraví v mobilu je určena každému

Všechna klíčová data vždy pohromadě – a v mobilu. Vše umožní nová mobilní aplikace v podání České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) je zkrátka ideální. A to i pro ty, kteří u ní nejsou registrováni. Aplikace je totiž určena doslova pro každého.

Co dělat při změně zdravotní pojišťovny?

Všichni občané s trvalým pobytem na území České republiky musejí být pojištěni u jedné ze sedmi zdravotních pojišťoven působících na trhu zdravotního pojištění. Zdravotní pojišťovnu si přitom v průběhu života může každý změnit. Na co si tedy dát pozor při změně zdravotní pojišťovny od 1. července?

Podzimní nachlazení: lepší je zůstat doma, firemy nabízejí sick days

Na co má nárok zaměstnanec, pokud onemocní na pár dní nebo na týden lehkou chřipkou či podzimním nachlazením?

Lze předcházet smrtelným úrazům malých dětí?

Úrazy představují u dětí nejčastější příčinu úmrtí. Podle statistik Státního zdravotního ústavu zemře v České republice následkem úrazu každý druhý den jedno dítě nebo dospívající. Ačkoliv počet úmrtí dětí následkem úrazu od roku 2005 klesá, v porovnání se Švédskem či Švýcarskem je stále dvojnásobný.

Životní styl devíti z deseti lidí není správný, ukázala aplikace

Pouhých 10 % z téměř 13 000 uživatelů, kteří vyplnili zdravotní test na stránkách Zdravometr.cz, vyvinutých ING Životní pojišťovnou ve spolupráci s výživovým poradcem Petrem Havlíčkem, dosáhlo jednoznačně kladného výsledku. Přitom převážné většině závažných onemocnění lze správným životním stylem a vhodnou prevencí předejít.

Poplatky v nemocnici ano, u lékaře a za recept ne

Od ledna 2014 by se v nemocnicích, ústavech, léčebnách či lázních neměly platit poplatky za hospitalizaci, které doposud činily 100 korun za den. Změny lze pravděpodobně v budoucnosti očekávat i v případě plateb u lékařů a v lékárnách za recept.

V Česku dramaticky roste počet dětských úrazů

Úrazy jsou stále nejčastější příčinou úmrtí dětí a dospívajících. V Česku ročně zahyne 221 dětí, to je téměř třetina z celkového počtu zemřelých. Nejzávažnější úrazy často s doživotními následky utrpí děti hlavně při dopravních nehodách.

Bolestné, nebo procento? Zajímavá analýza dvou forem úrazového pojištění

V České republice je v souvislosti s úrazovým pojištěním velmi rozšířené a oblíbené takzvané bolestné, respektive pojistné plnění formou denního odškodného, případně procentem z pojistné částky.