Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Nezapomeňte zaplatit daň z nemovitých věcí

V měsíci květnu každoročně dostává většina majitelů nemovitosti do schránky poštovní poukázku pro úhradu této daně. Daň musí zaplatit i občané, kteří například letos na jaře nemovitost prodali.

Změny u daně z nemovitosti: daňové přiznání musejí nově podat i vlastníci, kteří dříve nemuseli

Nová legislativa týkající se daně z nemovitých věcí přináší povinnost podat daňové přiznání i části vlastníků, kteří ve zdaňovaném období nemovitost ani nenabyli ani nepozbyli. Jde o vybrané skupiny poplatníků, u kterých se snižuje či zvyšuje daňová povinnost nebo se mění osoba poplatníka.

Mladí s hypotékou nechtějí stavět, kupují hotové nemovitosti a investují méně, než zbytek populace

Mladí lidé do třiceti let si častěji než lidé ve středním věku pořizují hotový byt nebo rodinný dům. Výstavba je příliš neláká. Žádají přitom o nižší hypoteční úvěry, než ostatní zájemci o bydlení – půjčují si průměrně 1,17 mil Kč.

Zhodnocení ČS nemovitostního fondu dosáhlo od začátku letošního roku 2,3 %

ČS nemovitostní fond obhospodařovaný společností REICO investiční společnost České spořitelny dosáhl za necelých 6 měsíců letošního roku zhodnocení 2,3 %.

Nezapomeňte zaplatit daň z nemovitosti

V úterý 31. května letošního roku je poslední den lhůty pro zaplacení daně z nemovitostí na rok 2011 pro ty poplatníky, u kterých roční daň nepřesáhne částku 5 000,- Kč.