Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Co s hypotékou po rozvodu nebo rozchodu s partnerem?

Jen v loňském roce se v Česku rozpadlo více než 21 tisíc manželství a nespočet vztahů nesezdaných partnerů. Mnozí po krachu soužití pod jednou střechou řeší, jak dále naložit s hypotékou na společně obývaný byt či dům. Možných řešení je více a nejtěžší je obvykle najít pro obě strany schůdné řešení.

Úrokové sazby hypoték ještě mohou mírně klesnout. Vyplatí se delší fixace, nejčastěji se sjednává sedmiletá

V době nízkých úrokových sazeb se nabízí otázka, zda má význam si výhodný úrok rezervovat na co nejdelší dobu. Nevýhodou delších fixací byla donedávna cena a omezené možnosti mimořádných splátek. V současnosti jsou ale nabídkové sazby u dlouhých fixací naprosto srovnatelné s krátkými a reálně sjednávané dokonce o něco nižší. V posledních letech tak výrazně […]

Fio banka zlevňuje hypotéky, sazba jde opět výrazně dolů

Zlevnění hypotečních úvěrů, které přichází mimo jiné v reakci na pokles sazeb ČNB. Klienti Fio banky tak mohou v blízké budoucnosti dosáhnout dokonce na hypotéku se sazbou nižší než dvě procenta ročně. Konkrétně jde o snížení sazeb u kratších fixací, a to na 1, respektive 3 roky.

Závěr roku aneb průměrná sazba hypotečních úvěrů na 2,51 % p. a.

Podle Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů prosincové úrokové sazby poklesly, a to nejen u tří, ale i pěti, sedmi i desetiletých fixací. Průměrná sazba úvěrů určených na bydlení se v tomto měsíci snížila na hranici 2,51 % p. a., rozdíl v porovnání s listopadem činí -0,05 %.

Ve svém nebo pronájem? Hypotéka je v průměru více než tisíc korun úspory

Dle nynějších dat Srovnávače bydlení společnosti Wüstenrot je zajímavější splácet hypoteční úvěr než platit nájem. A to v průměru o více než tisícikorunu (1 138 Kč). Jiná je situace pouze ve dvou největších českých městech, kde měsíční splátka hypoték je stále ještě na vyšší úrovni, i když rozdíl to opravdu není značný.

Na co se zaměřit při porovnávání úrokových sazeb hypoték?

Úrokové sazby bank jsou velmi příznivé a je možné, že ještě v budoucnu klesnou. Pro každého klienta ale nemusí být nabídka bank dobře čitelná.

Fincentrum Hypoindex říjen 2019: Úroky klesají, popularita hypoték naopak narůstá

Jaký byl vývoj Fincentrum Hypoindex během října letošního roku? Tvrdá rivalita na bankovním trhu snížila v říjnu průměrnou sazbu úroků u hypoték na hranici, která byla platná naposledy vloni v únoru.

Ministerstvo potvrdilo propad zájmu o hypotéky. Banky se snaží klienty nalákat hlavně na nízký úrok

(-pr-) Zájem o hypotéky letos výrazně klesl. Fakt, na který od začátku roku upozorňují banky, nyní potvrdilo ministerstvo pro místní rozvoj. Podle jeho údajů si lidé za první tři čtvrtiny roku půjčili na bydlení o 30 miliard korun méně než loni ve stejném období.