Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Malí a střední podnikatelé by rádi investovali, problémem je přílišná administrativa a malý výběr schopných zaměstnanců

Podle nejnovějšího průzkumu agentury IPSOS by malí a velcí podnikatelé ochotně investovali do rozvoje firmy, v tomto duchu se vyjádřilo více než devadesát procent respondentů. Navýšit zisk, zlepšit konkurenceschopnost na trhu, to jsou jejich hlavní cíle.

Otcovská dovolená? Od příštího roku to bude zcela běžná věc

S prvním únorem příštího roku bude nabývat platnosti zákon, který se bude týkat otcovské dovolené. V praxi to znamená týden volna pro každého novopečeného otce – s touto novinkou v našem právním řádu vás nyní seznámíme důkladněji.

Povinné pojištění u absolventů

Zatímco studenti si zdravotní pojištění nehradí, protože tak za ně činí stát, sociální si platí jen ti, kteří chtějí započítat období studia do odpracovaných let pro účely budoucí penze. Ale co po ukončení studia, jak se tehdy platí zdravotní a sociální pojištění?

Poprvé do zaměstnání – jak na daně?

V létě nastoupí do svého prvního stálého zaměstnání řada absolventů. Jsou tu ale i tací, co si dopřejí své poslední prázdniny. Jak je to ale s daněmi? Kdy je ještě možné uplatnit daňové zvýhodnění a kdy nikoliv?

Aplikace ČSOB NaNákupy je v provozu už celý rok

Nová aplikace ČSOB, která nese příznačný název NaNákupy, oslavila rok provozu. Aktuálně ji využívá již několik tisícovek spokojených klientů, celkově mobilní peněženku ČSOB aktivovalo více než osmnáct tisíc lidí. Ti uskutečnili takřka 400 tisíc různých platebních transakcí v úhrnné hodnotě více než dvě stě milionů korun.

Allianz nabízí nové pojištění, které se dotýká osobních bankrotů

Allianz pojišťovna připravila nový produkt, který se zaměřuje na pojištění profesní odpovědnosti pro akreditované osoby v oblasti oddlužení. Jde o reakci na novelu insolvenčního zákona, jež vstoupí v platnost od prvního července letošního roku.

Jak je to v naší zemi s neplaceným volnem?

Pracovní proces může přinést leccos, například i situace, kdy bude zapotřebí dostat neplacené volno. Nejčastěji se v souvislosti s ním skloňují zdravotní problémy nebo delší pobyt v cizině, využívají jej i rodiče, kterým skončila mateřská dovolená, ale stále potřebují zůstat s potomkem doma. Zaměstnance pak trápí otázky kolem sociálního a zdravotního pojištění.

Studium při práci přináší zajímavé výhody, v první řadě placené volno

Zahájit studium při zaměstnání je obtížné, všechno časově skloubit je někdy opravdu složité, navíc podobná věc stojí nemalé peníze. Výhodné je však domluvit se na celé věci se zaměstnavatelem, pokud je zlepšení kvalifikace klíčové pro určité pracovní místo, je tu možnost daňového odpočtu a placeného volna navíc.

1 z 54123...1020...Poslední »