Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Senioři vydají třetinu penze na bydlení, pomocnou ruku nabízí státní příspěvek

Bytová otázka je pro mnoho českých seniorů hodně obtížná. Zvláště ti, kteří žijí sami, jen těžko ufinancují velké byty. Celkové náklady na bydlení u starších lidí mohou ukrojit až třetinu čistého důchodu. Malé a levné byty ale nejsou k mání. Určitou úlevu pak poskytne státní příspěvek na bydlení. Komu je vlastně určen a jak si o […]

Minimální mzda se letos zvyšuje, tentokrát to bude o dvanáct stokorun

Od prvního ledna 2018 se minimální mzda navyšuje na 12 200 Kč, rozhodnutí o tomto kroku přijala vláda už v srpnu minulého roku. Nejnižší hodinová sazba hrubé minimální mzdy se tak navýší z původních 66 Kč na 73,20 Kč.

V únoru 2018 vstupuje v platnost takzvaná otcovská dovolená

Díky novelizaci zákona o nemocenském pojištění vzniká nová (tzv. otcovská) dávka, litera zákona nabyde právní moci s prvním únorem příštího roku. Otcové proto budou moci využít po narození dítěte týden dovolené navíc. Žádost o tuto dávku lze podávat až od prvního dne platnosti zákona.

Osm dobrých tipů, jak nenaletět internetovému obchodu

Nakupovat dárky pod stromeček po internetu je snadné a ušetří se díky němu spoustu času, zboží přijde poštou nebo doručovací společností až domů, není nutné stát ve frontě u kasy. Jsou tu ale i určité problémy, které se mohou při nakupování online objevit a na něž si je třeba dát dobrý pozor. Zboží může mít […]

Miléniálové si na nedostatek peněz nestěžují, dvě třetiny z nich mají vše, po čem touží

Školní léta jsou pro mnohé nejkrásnějším obdobím života, se vzpomínkami se pojí často i ekonomické obtíže. Dnešní miléniálové (mládež ve věku 15 až 25 let) ale již nic podobného neznají. Se svou finanční situaci je nespokojeno jen jedenáct procent respondentů, 60 procent mladých pak míní, že má všechno, co si přeje. Údaje pochází z průzkumu agentur […]

Užitečné rady, které zajistí, že na Vánoce nepřijdete zbytečně o peníze

Vánoční nákupy se stupňují každým dnem. Obchodníci připravili pestrou paletu akčních slev, finanční instituce mají připraveny výhodné služby, které lze využít jen do konce letošního roku. Co si dobře ohlídat, aby peněženka zbytečně nekrvácela? Nezisková platforma Spotřebitelské fórum přichází s několika důležitými doporučeními.

Jaký je váš příjem ve srovnání se stejnými pozicemi v celé ČR? Portál platy.cz slaví deset let

Mzdový portál Platy.cz právě oslavuje desetileté výročí od založení. Za tuto dobu si skrze něj porovnalo své finanční ohodnocení se zaměstnanci na téže pracovní pozici více než 1,1 milionu lidí. Jen během letošního roku (leden – polovina listopadu) podobnou otázku položilo takřka sto tisíc osob.

Češi podle průzkumu nevědí, kolik je vhodné odkládat si na penzi

Každý třetí Čech ve střední věku nemá zcela jasno v tom, jak vytvořit finanční polštář na stáří. 22 procent z nich se na důchodové období nepřipravuje dokonce nijak. I když ne každý si spoří, průměrně by lidé ve stáří chtěli mít k dispozici asi jeden milion korun.

1 z 13123...10...Poslední »