Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Visa přináší novinku, skrze kterou se bude v Evropě platit v reálném čase

Visa zahájila v Evropě provoz své nové platformy Visa Direct, díky níž jsou vyhodnoceny veškeré platby v reálném čase, firmy tak mohou využít globální dosah této společnosti. Spuštění platformy je realizováno ve spolupráci s poskytovateli platebních služeb, finančními institucemi a dalšími partnery značky Visa.

Jaké novinky přinese práce na dohodu o pracovní činnosti v příštím roce?

Za rok 2017 musí daňové přiznání podávat i zaměstnanci, kteří si ještě vedle svého hlavního zaměstnání přivydělávali během volna i na dohodu o pracovní činnosti, a to při jakékoliv vydělané částce. V příštím roce ale budou podmínky nastaveny poněkud jinak.

Jak nakupovat v zahraničních internetových obchodech? Poradí Creditas

Vánoční svátky jsou už na dohled, nákupy nelze odkládat. Češi nakupují stále více online, a to nejen u tuzemských prodejců, ale také u těch, co fungují i mimo hranice EU. Nízká cena, pestrý výběr, to jsou určitě velká lákadla, v potaz je však třeba brát jednání s poštou, případné clo nebo kurzy různých měn.

Jaká je situace kolem výdělku při registraci na úřadu práce?

Před tím, než byl novelizován zákon o zaměstnanosti, mohl mít každý občan evidovaný na úřadu práce přivýdělek až do výše poloviny minimální mzdy. Bez ohledu na to, zda šlo o pracovní poměr, DPP nebo DPČ. Na dohodu o provedení práce však již přivýdělek možný není. Co dalšího přinesla nejnovější úprava legislativy?

Češi nemají na nenadálé výdaje a příliš nerozumí světu financí

České domácnosti se nezadlužují zbytečně a ze svého měsíčního příjmu uhradí všechny důležité položky. Jak však naznačují průzkumy skupiny ČSOB, mnoho lidí dělá ve vztahu ke svým financím zásadní chyby. Například, až polovina domácností v ČR by nezvládla uhradit nenadálý výdaj vyšší než deset tisíc korun.

ČSOB a youtubeři pro bezpečný dětský online svět

Další součástí dlouhodobé kampaně společnosti ČSOB bylo nedávné setkání pro sedmdesát dětí s youtubery a odborníky na digitální bezpečnost z řad ČSOB a Microsoftu.

Studenti a daňové slevy během prázdnin

Uplatnit daňové zvýhodnění na děti? Dnes naprosto běžná věc, a to i u rodičů studentů starších osmnácti let. Při výpočtu čisté mzdy jde o poměrně slibnou částku, přesahující tisícikorunu měsíčně. Pokud je daňová úleva vyšší než vypočtená daň, poplatník získá takzvaný daňový bonus. A jak je to během letních měsíců? Díky čemu bude výplata za […]

Povinné pojištění u absolventů

Zatímco studenti si zdravotní pojištění nehradí, protože tak za ně činí stát, sociální si platí jen ti, kteří chtějí započítat období studia do odpracovaných let pro účely budoucí penze. Ale co po ukončení studia, jak se tehdy platí zdravotní a sociální pojištění?

1 z 12123...10...Poslední »