Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Češi nemají na nenadálé výdaje a příliš nerozumí světu financí

České domácnosti se nezadlužují zbytečně a ze svého měsíčního příjmu uhradí všechny důležité položky. Jak však naznačují průzkumy skupiny ČSOB, mnoho lidí dělá ve vztahu ke svým financím zásadní chyby. Například, až polovina domácností v ČR by nezvládla uhradit nenadálý výdaj vyšší než deset tisíc korun.

ČSOB a youtubeři pro bezpečný dětský online svět

Další součástí dlouhodobé kampaně společnosti ČSOB bylo nedávné setkání pro sedmdesát dětí s youtubery a odborníky na digitální bezpečnost z řad ČSOB a Microsoftu.

Studenti a daňové slevy během prázdnin

Uplatnit daňové zvýhodnění na děti? Dnes naprosto běžná věc, a to i u rodičů studentů starších osmnácti let. Při výpočtu čisté mzdy jde o poměrně slibnou částku, přesahující tisícikorunu měsíčně. Pokud je daňová úleva vyšší než vypočtená daň, poplatník získá takzvaný daňový bonus. A jak je to během letních měsíců? Díky čemu bude výplata za […]

Povinné pojištění u absolventů

Zatímco studenti si zdravotní pojištění nehradí, protože tak za ně činí stát, sociální si platí jen ti, kteří chtějí započítat období studia do odpracovaných let pro účely budoucí penze. Ale co po ukončení studia, jak se tehdy platí zdravotní a sociální pojištění?

Poprvé do zaměstnání – jak na daně?

V létě nastoupí do svého prvního stálého zaměstnání řada absolventů. Jsou tu ale i tací, co si dopřejí své poslední prázdniny. Jak je to ale s daněmi? Kdy je ještě možné uplatnit daňové zvýhodnění a kdy nikoliv?

Allianz nabízí nové pojištění, které se dotýká osobních bankrotů

Allianz pojišťovna připravila nový produkt, který se zaměřuje na pojištění profesní odpovědnosti pro akreditované osoby v oblasti oddlužení. Jde o reakci na novelu insolvenčního zákona, jež vstoupí v platnost od prvního července letošního roku.

V čem Češi chybují při správě rodinných financí?

Každý čas od času nevychází s penězi. Na vině jsou hlavně zbytečné chyby nebo zlozvyky. A jaké jsou ty nejčastější?

Sezonní práce – maximální výdělek, co nejnižší daně?

Jakmile se venku oteplí, nabídka sezonních prací se podstatně rozšíří. Hodně jich využívají nejen studenti, ale i dlouhodobě nezaměstnaní nebo také ti, kteří potřebují nějaký přivýdělek. Ne každý se ale vyzná v zákonech a podmínkách pro takové práce, cílem každého je samozřejmě i zaplatit co nejmenší částku na dani.

1 z 12123...10...Poslední »