Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Co dělat, když vám přírodní živly poškodí majetek?

Bouřky, krupobití, blesky, v krajním případě i povodně, záplavy či jiné přírodní pohromy dokáží nejen majitelům nemovitostí způsobit škody v řádech desítek tisíc až po milióny korun. Jak postupovat, když ke škodě dojde, a co dělat, pokud přijdu o veškeré dokumenty a nejsem si jist, u jaké pojišťovny mám majetek pojištěn?

Podzimní kampaň s Domex+ od ČPP

Česká podnikatelská pojišťovna spustila podzimní kampaň, v rámci které chce podpořit pojištění majetku. K produktu Domex+ nabízí novým klientům jako bonus rozšířené asistenční služby na rok zdarma.

Klienti ERV Evropské nahlašují devět z deseti škod přes internet

V srpnu letošního roku připravila ERV Evropská pojišťovna novinku, jíž je systém online hlášení a zpracování škod. Právě v tomto měsíci je totiž hlášení podobných událostí v průměru nejčastější během roku. Například v roce 2017 to byla takřka pětina všech škod.

Jaro přináší vyšší riziko ze strany živlů, což si žádá dobře pojištěnou domácnost

Až moc rychle tající sníh, rozbouřená řeka, ale klidně také střešní krytina poškozená bleskem nebo vichřicí. To jsou již klasické problémy, jimiž příroda během jarních měsíců může potrápit majitele rodinných domů nebo i chatek a chalup. Řešení takových obtíží představuje ránu rodinnému rozpočtu.

Asistenční služba Allianz si poradí i s možnými kybernetickými riziky

Tradiční součástí pojištění se v poslední dekádě staly asistenční služby. Odtah nepojízdného vozu je už standardem, podobné řešení se nabízí například i cyklistům. Klienti Allianz ale využívají i asistenční služby, které se pojí třeba s pojištěním bytových jednotek a rodinných domů. Například zabouchnutí klíčů je vyřešené obratem, řada lidí ale ocení i pomoc odborníků v oblasti výpočetní techniky.

Sberbank CZ přináší atraktivnější pojistku na splácení hypotečního úvěru

Pro své klienty připravila Sberbank CZ v kooperaci s BNP Paribas Cardif Pojišťovnou atraktivní novinku, která se týká pojištění schopnosti splácet hypoteční úvěr. Možné krytí u pojistných rizik je mnohem vyšší, vstupní podmínky jsou zjednodušeny a výluka z pojištění je snížena, vše tedy hraje do karet klienta.

Klienti Allianz budou mít k dispozici i pojistnou ochranu proti řádění vandalů

Během takzvaných dušiček policisté často ve větších obcích drží hlídku na místním hřbitově, vandalové si totiž toto období roku vybírají zcela záměrně. Pro lidi, kteří si jdou připomenout své zesnulé členy rodiny, pak znamená poškození náhrobku velkou psychickou ránu.

Živly způsobují největší škody na majetku

Podle výzkumů České asociace pojišťoven evidují pojišťovny za první pololetí škody na majetku přes 4 miliardy korun. A to důsledkem působení živlů, jak potvrzuje Allianz. Narostl počet nahlášených pojistných událostí způsobených vodou a větrem.