Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Na důchodové spoření může přidat stát i zaměstnavatel. Ale co daně?

Na stáří myslí někdy takřka všichni, spoření na důchod v podobě životního pojištění nebo penzijního připojištění využívá stále více Čechů. V tomto směru pomohou i zaměstnavatelé, kteří mohou poskytnout příspěvek na zvolené spoření.

ČSOB Penzijní společnost nabízí od ledna výhodnější penzijní spoření

Od ledna je možné využít výhodnější podmínky u penzijního spoření v rámci daňových úlev. V praxi to znamená, že každý klient penzijního spoření, který využívá maximální daňové výhody, může nyní získat až 6 360 korun od státu každý rok. Daňový odečet se zvýší z původních 12 000 korun na 24 000 korun.

Odpovědi na nejčastější otázky ohledně dědictví

Mít v pořádku majetek je důležité v každém věku. Obzvláště s přibývajícím věkem pak chtějí mít lidé jasno v tom, co se s jejich těžce nabytým jměním bude dít po jejich smrti. K tomu, aby dědické řízení proběhlo v pořádku, je však třeba znát řadu informací.

Přibývá důchodců, kteří mají stále zájem o práci

Ačkoli zájem o práci v důchodovém věku každým rokem roste, pracujících důchodců je v Čechách stále ještě pomálu. Zatímco ve Skandinávii pracuje v tomto věku téměř 40 % lidí, v Česku je to podle výzkumu Akademie věd CERGE-EI jen 13 %. Expobank CZ se zeptala, co by motivovalo Čechy, aby zůstali v práci i po dosažení důchodového věku. Nejčastější […]

Jednorázový příspěvek důchodci bude vyplacen v únoru

V únoru 2016 bude spolu s důchodem vyplacen také jednorázový příspěvek ve výši 1 200 Kč. Ten náleží všem, kteří mají nárok na výplatu jakéhokoliv druhu důchodu nebo jeho části z českého důchodového pojištění alespoň po část měsíce února 2016, pokud byl tento důchod přiznán ode dne spadajícího do období před rokem 2016.

Sedm tipů, jak se zajistit na budoucnost

V České republice je celkem 2 866 146 seniorů. Ti všichni se podle Ministerstva práce a sociálních věcí od ledna 2015 budou mít lépe díky zvýšení průměrného starobního důchodu o 200 korun měsíčně. I když tohle opatření vyjde stát na bezmála 7 miliard korun, zmiňované navýšení představuje pouhých 6,70 korun, o které si denně přilepší […]

Kdo bude v roce 2015 danit důchod?

Za rok 2015 bude pravděpodobně danit starobní důchod více penzistů, než tomu bylo v roce 2014. Od 1. ledna 2015 by měla vstoupit v účinnost novela zákona o daních z příjmu, která již byla schválena poslaneckou sněmovnou. Tato novela opětovně zavádí limit pro vlastní příjem ze zaměstnání, podnikání nebo pronájmu, pokud osoba současně pobírá starobní […]

Výdělečně činní důchodci mají opět nárok na daňovou slevu

Na základě rozhodnutí Ústavního soudu z 30. července mají výdělečně činní důchodci již za rok 2014 nárok na daňovou slevu na poplatníka ve výši 24 840 Kč. Pracující nebo samostatně výdělečně činní důchodci mají pro letošní rok stejné daňové podmínky jako ostatní občané.