Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Penzijní připojištění ČSOB dosáhlo zajímavého zhodnocení

Penzijní připojištění ČSOB v Transformovaném fondu Stabilita získalo v minulém kalendářním roce zhodnocení ve výši 0,7 procenta. V ČR je přitom běžný dokonce záporný úrok, i proto je podobný výsledek poměrně vzácný.

Dynamické fondy opět uspěly – aneb penzijní spoření za rok 2016

V minulém roce došlo k mnoha ekonomických i politickým změnám, jež se do značné míry dotkly také finančních trhů. Platí to samozřejmě i pro doplňkové penzijní spoření a takzvané účastnické fond, díky nimž se investuje do akcií, depozit či dluhopisů.

Do kdy odeslat vklady na penzijní spoření ?

Největší odpočet na daních díky penzijnímu spoření získá klient, když na účet pošle 24 000 Kč. Nejpozději lze peníze na stavební spoření vložit pomocí vkladového bankomatu hodinu před půlnoci na Silvestra.

Penzijko bude od ledna ještě výhodnější

Od ledna je možné využít výhodnější podmínky u penzijního spoření v rámci daňových úlev. V praxi to znamená, že každý klient penzijního spoření, který využívá maximální daňové výhody, může nyní získat až 6 360 korun od státu každý rok. Daňový odečet se zvýší z původních 12 000 korun na 24 000 korun.

Česká spořitelna – penzijní společnost připsala svým klientům penzijního připojištění zhodnocení ve výši 0,85 %

Zisk transformovaného fondu penzijního připojištění se státním příspěvkem, který spravuje ČS penzijní společnost, dosáhl za rok 2015 částky necelých 489,2 mil. Kč. Valná hromada společnosti celý zisk rozdělila mezi přibližně 820 tisíc klientů. Zhodnocení jejich prostředků za loňský rok tak dosáhlo výše 0,85 %.

Penzijko pro děti za první čtyři měsíce od fungování

Od ledna mohou rodiče díky změně v zákoně o doplňkovém penzijním spoření spořit svým dětem na budoucnost v rámci penzijního spoření. Děti mají před sebou dlouhodobý spořicí horizont, a proto i z nižších pravidelných příspěvků vzejde zajímavá částka, která dětem ulehčí vstup do dospělosti. Celkově uzavřela ČSOB Penzijní společnost od začátku roku 2016 více než 1 000 smluv […]

Od ledna 2016 je možné penzijní spoření sjednávat i dětem

ČSOB Penzijní společnost přichází s novou marketingovou kampaní, která se zaměřuje na dětské sny a prezentuje vizuály s rodiči, kteří jsou hrdí na své děti a podporují jejich sny. Penzijko slouží jako prostředek, který může tyto sny splnit a pomoci tak dětem v dospělosti.

Penzijní fondy od ČSOB jsou dlouhodobě na vzestupu

Účastnickým fondům v penzijku od ČSOB se dlouhodobě daří. Od ledna 2013, kdy bylo nové penzijní spoření uvedeno na trh, účastnické fondy svým klientům vydělávají. Daří se zejména klientům, kteří investovali do dynamického fondu, jehož zhodnocení za rok 2015 dosahuje téměř osm procent.

1 z 5123...Poslední »