Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Co bude dál po skončení druhého pilíře důchodového spoření

Na začátku roku skončil druhý pilíř důchodového spoření. Lidé, kteří v něm spořili, o své peníze nepřijdou, dostanou je do konce roku zpět. Proces ukončení se týká necelých 84 tisíc účastníků důchodového spoření, kteří mají ve fondech naspořené přibližně tři miliardy Kč.

Doplňkové penzijní spoření je bezpečnou cestou k milionové penzi

ČSOB Penzijní společnost nabízí své služby již 20 let a její Transformovaný fond za dobu svého fungování vykázal průměrné roční zhodnocení 4,3 %. Doplňkové penzijní spoření od roku 2013 nabízí klientům více možností, jak mohou své peníze investovat.

Česká spořitelna – penzijní společnost spravuje největší účastnický fond na trhu

V prvním roce od založení nových účastnických fondů (III. pilíř) získala Česká spořitelna – penzijní společnost téměř 24 000 klientů. Toto číslo představuje více než čtvrtinu všech klientů doplňkového penzijního spoření u českých penzijních společností.

OSVČ, které vstoupily do II. pilíře, musí podat i „pojistné přiznání“

OSVČ, které v loňském roce vstoupily do II. důchodového pilíře, musí poprvé vyplnit nový tiskopis: pojistné přiznání. Pojistné přiznání se odevzdává na finanční úřad současně s přiznáním k dani z příjmu fyzických osob.

Staňte se spokojeným rentiérem s Pioneer Investments

Ze složitosti důchodové reformy a rizik s ní spojených vede překvapivě jednoduchá cesta. Je třeba spořit a investovat více, než požadují jednotlivé pilíře penzijního systému.

Namíchejte si svou penzi s ČSOB a jděte do penze s melounem nebo i se dvěma

ČSOB připravila jedinečnou možnost zajistit se na stáří a ještě k tomu ušetřit na dalších produktech. Pokud klient uzavře smlouvu ve druhém pilíři na pobočce ČSOB, tak si bude moct vybrat jednu z nabízených výhod, která mu nejvíce vyhovuje a často mu i dopomůže k ještě pohodlnějšímu stáří.

Lidé spoří na penzi o 14 % více než loni,zájem roste kvůli důchodové reformě

Klienti RENTIA, divize AWD ČR, si podle aktuálních statistik spořili v prvním kvartálu roku 2012 na penzi průměrně 880 Kč měsíčně. Tato částka je o 14 % vyšší, než průměrná hodnota úložky v loňském roce. Podle odborníků souvisí zvýšení ukládané částky s již schválenou penzijní reformou.

5 tipů pro spokojenou penzi

Stále více lidí začíná řešit otázku, jak se dobře finančně zabezpečit na penzi. Důchod od státu již přestává pro běžné potřeby stačit, a pro spokojený život ve stáří bude proto nutné využít vlastních finančních zdrojů. Naše tipy vám poradí, jak si výhodně spořit na penzi.