Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Rentiero zakládá první tuzemskou nemovitostní burzu

Společnost Rentiero připravila pro český trh s nemovitostmi originální řešení, díky němuž budou moci zájemci do podobného odvětví také investovat peníze. Jednoduše si koupí podíl v nemovitosti a rozmnožuje investici pronájmem nebo růstem hodnoty objektu.

Studentbroker – aneb investování pro studenty formou hry

Na českých a slovenských vysokých školách startuje nový semestr projektu Studentbroker, jenž připravuje studenty na možnosti, které mohou nastat při obchodech na burze. Studenti pak mohou nově nabyté znalosti uplatnit i prakticky a vyhrát také atraktivní věcnou cenu, jíž do projektu věnovala Fio banka.

Malí a střední podnikatelé by rádi investovali, problémem je přílišná administrativa a malý výběr schopných zaměstnanců

Podle nejnovějšího průzkumu agentury IPSOS by malí a velcí podnikatelé ochotně investovali do rozvoje firmy, v tomto duchu se vyjádřilo více než devadesát procent respondentů. Navýšit zisk, zlepšit konkurenceschopnost na trhu, to jsou jejich hlavní cíle.

ČSOB a ČSOB Pojišťovna přináší na trh nový produkt, který pojišťuje pravidelné bankovní transakce

ČSOB Pojišťovna v kooperaci s ČSOB nabízí od září letošního roku novinku, která zabezpečí případy nenadálé ztráty příjmu. Jedná se o Pojištění pravidelných plateb k bankovnímu účtu, které zajistí hladší průběh vážných a nepříjemných životních událostí. Jde o další mimořádnou službu z dílny ČSOB.

Výpadek příjmu při nemoci nebo ztrátě zaměstnání komplikuje život

Dlouhodobé nemoci, úrazy nebo ztráta zaměstnání se negativně promítají do rodinného rozpočtu. Důsledkem je snížení životního standardu i neschopnost splácet hypotéku nebo půjčky.

Nová pojišťovna Colonnade Insurance se představila partnerům

Dominik Štros (vpravo), ředitel nové pojišťovny Colonnade Insurance, vítá na slavnostní recepci u příležitosti uvedení nové značky kanadského velvyslance Otto Jelinka.

5 nejčastějších chyb při předání rodinného podniku

Až 40 % firem v České republice můžeme označit jako firmy rodinné. Každá třetí ovšem nepřežije více než jednu generaci. Druhou generační obměnu dokáže úspěšně uskutečnit již pouze každý dvacátý rodinný podnik. V praxi se můžeme setkat s několika zásadními chybami, které mohou předání firmy zkomplikovat a majitelům přinejlepším zajistit nejednu bezesnou noc.

Jak si vypočítat sociální pojištění z přivýdělku

Sociální pojištění je jedinou povinnou „daní“, u které vyšší odvody přinášejí plátci přímé výhody, a to formou vyšší nemocenské, mateřské, podpory v nezaměstnanosti a hlavně důchodu. U placení zdravotního pojištění a daně z příjmu fyzických osob tomu tak není. Jaký vliv mají přivýdělky na platbu sociálního pojištění?

1 z 7123...Poslední »