Náš tip
Newsletter
Přihlaste se k odběru zde.
|
 Není jistě veřejným tajemstvím, že Češi za poslední dva roky cestují o poznání víc než kdy dříve. Chtějí lepší servis a zaplatí za dovolenou větší částku. Nejinak je tomu i v případě cestovního pojištění, což ostatně dokumentuje i studie NMS pro ERV Evropskou pojišťovnu.
 Poté, co došlo ke dvanáctiprocentnímu nárůstu zájmu o zahraniční cesty mezi léty 2016 a 2017, dá se směle tvrdit, že nastavený trend pokračuje i letos. Letiště Václava Havla odbavilo za prvních pět měsíců roku v průměru o deset procent více cestujících.
 Když není zavazadlo k nalezení nebo dojde ke ztrátě či poškození během přepravy, má cestující leteckou dopravou nárok na odškodnění, a to až do výše 35 tisíc korun. Samozřejmě je ale nutné dodržet jistá pravidla.
 Jaro láká k výletům, nabízí se třeba Eurovíkendy. Řada lidí, kteří na ně vyrazí, ale zapomene na pojistku, která je důležitá i během dvoudenní cesty za hranice. Někteří se dokonce nepojistí ani na klasickou zahraniční dovolenou.
 Klienti Českých aerolinií mají od prosince minulého roku možnost sjednat si s nově koupenou letenkou i cestovní pojištění nebo pojištění týkající se storna letu. To vše díky partnerství ČSA s ERV Evropskou. Pojišťovna uspěla společně se svými sesterskými firmami ze skupiny ERV v rozsáhlém tendru, vypsaném hned pro jedenáct zemí Evropy.
 Počet sjednaných cestovních pojištění výrazně roste, o čtvrtinu více oproti předchozím obdobím také přibylo pojistných událostí. Češi jsou o poznání zodpovědnější než před lety, nejčastěji se dnes pojišťují na cesty do Bulharska, Chorvatska a Itálie, ale také k sousedům na Slovensko nebo také do Řecka.
 Letadlo coby dopravní prostředek je v ČR stále oblíbenější a nestojí za tím jen stále atraktivnější cenovky letenek. Některé příhody ale mohou podobnou dovolenou hodně znepříjemnit. Může jít například o ztracené zavazadlo nebo zpožděný let, který začne být problémem hlavně v momentě, kdy má další spoj navazovat.
 Česká národní banka (ČNB) díky svým doporučením snížila maximální hodnotu hypotečního úvěru na devadesát procent zástavní hodnoty nemovitosti (LTV). Od června pak přišlo další doporučení, banky musí přihlížet k ročním příjmům žadatele (DTI, debt-to-income) či poměru sumy splátkových závazků k příjmům (DSTI, debt service-to-income).
|
|