Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Češi už cestovní pojištění nepodceňují, jsou stále zodpovědnější

Počet sjednaných cestovních pojištění výrazně roste, o čtvrtinu více oproti předchozím obdobím také přibylo pojistných událostí. Češi jsou o poznání zodpovědnější než před lety, nejčastěji se dnes pojišťují na cesty do Bulharska, Chorvatska a Itálie, ale také k sousedům na Slovensko nebo také do Řecka.

Ošetření v případě úrazu nebo nemoci může vyjít na vysokou částku

Cestovní pojištění se pro Čechy stalo už jasnou samozřejmostí, ať už cestují po Evropě nebo míří do exotičtějších destinací. Slavia pojišťovna zaznamenala zvýšený počet sjednaných smluv k cestovnímu pojištění oproti loňskému roku, a to o více než třicet procent. Zároveň vzrostl i počet nahlášených pojistných událostí, a to o 25 %. Češi ví, že zranění v zahraničí není levná záležitost, jsou proto mnohem důslednější.

Nejčastěji se cestovní pojištění sjednávalo v červenci, nejpopulárnější destinace pro letní dovolenou jsou tradičně Chorvatsko nebo Itálie, mnoho Čechů ale také jezdí na Slovensko. Koho láká exotika, vyrazí rád do Egypta, Turecka nebo Maroka, počet takových dovolených oproti roku 2016 také vzrostl.

A co trápí české občany v zahraničí nejčastěji? Problém nastává po delším pobytu na ostrém slunci, často jde také o různé infekce, záněty středouší, ale rovněž i střevní obtíže. Často jsou hlášené pojistné události i kvůli zlomeninám nebo tržným ranám, k těm dochází nejčastěji při cyklistice. Nejvíce podobných úrazů bylo hlášeno z Chorvatska, Rakouska a Itálie, ale také USA nebo Egypta. Češi také často hlásí menší zdravotní problémy, které dříve zůstávaly opomenuty.

Bohužel dochází i k vážným zraněním, klient pojišťovny Slavia si při autonehodě zlomil obratel a náklady na ošetření dosáhly skoro dvou milionů korun. Infarkt cestovatele na Srí Lance? Dvě stě tisíc korun. Zranění je velká komplikace, ještě větší problém je pak ale nevhodně zvolené cestovní pojištění. Klienti by měli zvážit rizika, která při dovolené mohou nastat a pojistku tomu patřičně přizpůsobit.Čtěte také

marketing Bojíte se, že vám odejde pračka či myčka? Které z domácích spotřebičů se dle statistik prodejců vyplatí pojistit?

marketing Co dělat, když vám přírodní živly poškodí majetek?

marketing Zhodnocení penzijního připojištění od ČSOB Penzijní společnosti dosáhlo 0,7 procent

marketing Tři otázky a odpovědi k tématu poškození a krádeže mobilního telefonu Odpovídá: Viktor Houška z BNP Paribas Cardif Pojišťovny

marketing Pojištění internetových rizik k účtu ve Smartbankingu na rok zdarma od skupiny ČSOB

marketing Pojištění pro domácí mazlíčky PetExpert je možné nově sjednat i na portálu ePojisteni.cz

marketing Podzimní kampaň s Domex+ od ČPP

marketing Až 70 % lidí by bez příjmu nevydrželo ani 3 měsíce. Nejvíce ohroženi jsou mladí