Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Drahokam za bezmála dvě miliardy, další prolomení historické hranice

Růžový diamant, který nese příhodné jméno „Pink Star“ a váží 59,6 karátu. Právě tento jedinečný přírodní útvar dokázal přepsat historii, protože jeho budoucí vlastník za něj nabídl v přepočtu více než 1,8 miliardy korun (konkrétně 553 milionů hongkongských dolarů). Drahokam vydražila právě v Hongkongu aukční síň Sotheby´s.

Diamanty a šperky jsou nejbezpečnější investice, tvrdí to studie fondu Quant

Uplynulý rok byl bezesporu rokem komodit. Zhodnotily se totiž v průměru o více než šestnáct procentních bodů, nejlepšími investicemi se stala ropa společně se zemním plynem. Nejvíce stabilní investicí se staly diamanty a diamantové šperky. U lithia narostla hodnota prakticky o čtvrtinu, důvodem je fakt, že by se do budoucna mělo stát nedílnou součástí elektromobilů.

Investiční certifikát pokrývá 25 velkých společností

Novinka v oblasti investování, certifikát CYRRUS DIVIDEND INDEX CZK, umožňuje investorům potenciálně zhodnotit jejich peníze v aktivně řízeném portfoliu akcií 25 úspěšných společností z Evropy a USA.

Svezte se s Pioneer Investments na vlně dividendových výnosů

Investiční skupina Pioneer Investments se už tradičně připojuje k oslavám Světového dne investičních fondů a v rámci dubnové kampaně komunikuje dlouhodobý úspěch svých dividendových fondů. Na outdoorových plochách a v on-line kampani využívá motivu vlny, na níž se může svézt každý, kdo chce svým investicím dopřát atraktivní dividendový výnos.

Skupina Pioneer Investments se stala partnerem on-line projektu Investování hrou

Skupina Pioneer Investments v ČR dále rozšiřuje své CSR aktivity a stává se partnerem úspěšného projektu Investování hrou. Ten žákům základních a nově i středních škol nabízí možnost zahrát si na správce podílového fondu a nenásilně si tak osvojit řadu informací ze světa ekonomiky a osobních financí.

Poptávka po diamantech: v roce 2017 se všechny klíčové trhy vrátí k růstu

Jak odhadnout výši poptávky po diamantech? Jaká jsou spolehlivá vodítka? Nabízíme přehled klíčových trhů a jejich budoucího vývoje. Tradičně referenčním ukazatelem pro trh s diamantovými šperky je globální trh s luxusním zbožím.

Jak jsem začal s binárními opcemi

Osobně se o Trading (obchodování) zajímám již delší dobu. Zatím však jen v rovině učení a zkoumání demo účtů. Binární opce jsou hitem “poslední doby” a po pravdě si zatím nejsem jist, jaký k nim mám zaujmout postoj.

Jak se připravit na korekci?

Už šest let se nese vývoj na amerických akciových trzích ve znamení býka, evropské akcie za poslední půlrok významně posílily. Ameriku ale čeká zvyšování úrokových sazeb, Evropou zase otřásá hrozící bankrot Řecka.

1 z 13123...10...Poslední »