Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Je v dnešní době lepší akcie kupovat, prodávat či si je držet?

Americký akciový index S&P 500, který zahrnuje akcie 500 největších na burze obchodovaných podniků v USA, jen od začátku letošního roku odepsal 25 %. A to nemusí být zdaleka konec poklesu. Není to však nic nového. V dlouhodobém horizontu se střídají cykly poklesu i růstu.

„Pokud se ale podíváme na dlouhodobé srovnání, třeba jenom u S&P 500, tak vidíme, že v dlouhodobém horizontu index jednoznačně roste. V roce 2000 byl index výrazně výše než v roce 1980 či 1990, A to samé platí o srovnání 2020 vs 2010. Investoři by se tak promyšlených investic do akciových trhů neměli bát ani v dnešní turbulentní době,“ říká Martin Klouček, prezident ROYAL CAPITAL CLUBU.

Tento růst indexu potvrzuje, že základem úspěchu u dlouhodobých investic je trpělivost. A nesnažit se překotně a zbrkle akcií zbavovat. I při krizových dopadech na trhy je ideální strategií čekat,“ říká Andrea Prchalová, projektová manažerka ROYAL MARKET.

Akciím v dlouhodobém horizontu věří také David J. Kostin z Goldman Sachs.

V minulých dnech uvedl, že index S&P 500 zůstává vysoko jak z historického pohledu, tak i z pohledu úrokových sazeb. V akciích stále vidí atraktivní příležitosti spojené s rychlejším generováním peněžních toků, hodnotou, ziskovým růstem, cyklickými ukazateli a firmami s malou kapitalizací.

Předpokladem investičního úspěchu, a to nejenom na akciových trzích je kromě trpělivosti také vzdělávání. „Kvalitní vzdělání je klíčem k úspěchu a největším odkazem každé generace, proto stojí za zvážení investovat také do vzdělávání. U nás nabízíme například promyšlené vzdělání v oboru investování napříč jednotlivými investičními tématy s akcentem na tradice, ale i na moderní a fintech platformy,“ prozrazuje Andrea Prchalová a dodává: „Nabízené kurzy si kladou za cíl kvalitně a efektivně vzdělat jak začínající investiční poradce, tak nabídnout zkušeným poradcům další úhly pohledů pro možnou investici. Kurzy jsou poskytovány jak pro vzdělání ve finančních investicích, akciích, opcích a algotradingu, tak i ve veškerých sektorech portfolia ROYAL CAPITAL CLUBU.Čtěte také

marketing S hypotékou je možná dobré si pospíšit ..

marketing Novinka v portfoliu Bondster. Na trh přichází produkt, který Čechům zajistí důstojné stáří

marketing Barometr obliby spoření: Češi volí ve svých financích jistotu budoucích výnosů

marketing Jak investovat a řídit vlastní finance v dnešní turbulentní době, kterou ovlivňuje vysoká inflace i válečný konflikt

marketing Do Fio globálního akciového fondu je možné investovat nově i v eurech

marketing Investování během krize: výkyvům ekonomiky odolávají umělecká díla i luxusní sklo

marketing Fio banka přichází s dalším ročníkem oblíbené Školy investování

marketing ChytryHonza.cz nabídne investování v online podobě