Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

V českých domácnostech vadí nejvíce hluk od sousedů

Sousedy si bohužel nevybíráme. Své o tom ví všichni, kteří si doma místo relaxace spíše zacpávají uši a jsou nervózní kvůli hlučnému projevu z vedlejších bytů nebo domů. Právě hluk je tím, co nám nejvíce vadí, o sousedech máme občas větší přehled, než bychom vůbec kdy pomysleli.

Vadí nejen cigaretový kouř, ale třeba i hluk domácích mazlíčků

Dobře víme, že sousedé ještě nedorazili z práce, protože jejich pes kňučí a štěká. Že už jdou domů víme také, bouchnou dveře nebo se rozjede výtah. Ostřejší výměna názorů nebo jiné emoce, o všem bohužel pečlivě víme. Průzkum společnosti STEM/MARK hovoří jasně, hluk zde označilo za problém číslo jedna nejvíce lidí. 31 procentům respondentů vadí nedostatečné odhlučnění panelového domu, 29 procent dotázaných pak obtěžuje hlučný soukromý život sousedů.

Pomyslnou stříbrnou medaili udělili respondenti zápachu, jenž je kamenem úrazu pro 22 procent dotázaných. Cigaretový kouř nebo zápach domácích mazlíčků (ti sami o sobě vadí 16 % lidí), dalším problémem je nepořádek ve společných prostorách domu nebo drobné krádeže. Ty vadí podle průzkumu zadaného Raiffeisen stavební spořitelnou devíti procentům lidí. Jen málo věcí pak naruší společné soužití jako nutná návštěva policistů v jednom bytě a dlouhodobá absence spánku ve druhém. Dodržovat noční klid po desáté hodině večerní je jistě vstřícným krokem pro dobré sousedské vztahy…Čtěte také

marketing Půjčka ProBydlení od nynějška se sazbou na 2,89 %

marketing Regulace hypoték: Klienti si nejvíce stěžují na limity měsíčních splátek

marketing U hypoték se mění daňové výhody

marketing Od října se chystají přísnější pravidla pro žadatele o hypoteční úvěry – čeho všeho se změny dotknou?

marketing Nemovitosti jsou drahé, zpřísnění hypoték zlevnění nepřinese. Názor lidí tlumočí průzkum Wüstenrot

marketing Tipy, jak sjednat zajímavější hypotéku i v době, kdy úroky na trhu rostou

marketing Wüstenrot nabízí nákup nemovitosti bez nervů se schválenou Hypotékou dopředu

marketing Jak ukazuje průzkum Wüstenrot, hypotéku splácí každý sedmý Čech, obvykle napůl s partnerem