Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Dovolená za asistence zvířecích miláčků? Pozor na rizika

Blíží se dovolená, kterou hodláte strávit se svým milovaným zvířetem? Případně jste prostě pro kočku nebo psa nenašli dočasný azyl a je nutné vzít je s sebou?

Cestování se čtyřnohým přítelem je dnes úplně běžné, ale kromě toho, že připravíte nutné doklady pro cestu do zahraničí, musíte počítat i s možnými riziky. Mazlíčci mohou, stejně jako při normálním životě v ČR, onemocnět, zranit se nebo způsobit někomu škodu na zdraví či majetku.

Klíčové doklady

Pokud se vydáte s kočkou nebo psem do ciziny, musíte mít u sebe mezinárodní průkaz pro malá zvířata, jemuž se také říká „pas“. Vystaví jej autorizovaný veterinář, zvíře dostane identifikační číslo a v „pasu“ bude i přehled uskutečněných očkování. Je nutné, aby bylo zvíře očipované, jsou tu ale i další pravidla. Kdo se chystá na Ostrovy se zvířetem, musí zařídit ošetření proti echinokokóze, které bude provedené maximálně 48 hodin před vstupem do Velké Británie. Informovat se včas na požadavky dané země proto není od věci.

Cestovní pojištění zvířete může šetřit peněženku

Pokud je vše potřebné zajištěno, promyslete i otázku cestovního pojištění. To sice není povinné, ale zvíře na rozdíl od vás nemá kartičku zdravotní pojišťovny, nemoc nebo úraz může vyjít i na desetitisíce. „Pokud cestujete do zahraničí, můžete si v rámci svého cestovního pojištění nechat připojistit náklady na veterinární péči pro psy a kočky, kteří cestují s vámi. Pojistit je možné psy a kočky starší 6 měsíců a mladší 8 let, resp. 10 let u koček,“ dodává Vanda Kýpeť, produktová manažerka Slavia pojišťovny.

Mezi časté problémy se řadí poranění kloubů, pořezání, tržné rány při agresi jiného zvířete, záněty zvukovodu, ale klidně i běžné nachlazení. Ke komplikacím přitom může dojít prakticky kdykoliv a kdekoliv, během posledních dvou let vzrostl zájem o cestování pojištění zvířecích mazlíčků opravdu výrazně.

Vyplatí se i pojištění odpovědnosti. Nenadálé situace mohou vyjít i na statisíce, pes může způsobit nechtěně dopravní nehodu, kdy je možné i poranění řidiče nebo cestujících. A to samozřejmě není jediný modelový příklad. „Pro turistické cesty je limit pojistného plnění dva miliony korun pro újmu na zdraví a půl milionu korun pro způsobení škody na věcech,“ doplňuje Vanda Kýpeť.Čtěte také

marketing Co je ještě pracovní úraz? A jak posoudit zranění mimo pracoviště nebo pracovní dobu?

marketing Pokud vyrazíte brzy do zahraničí, nezapomínejte na cestovní pojistku

marketing PetExpert: vůbec poprvé v ČR je možné přes internet pojistit psy a kočky

marketing Zpětné prodloužení záruky není pro český start-up žádným problémem

marketing Co dělat, když dojde ke střetu se zvěří? Bude stačit povinné ručení?

marketing Jaro přináší vyšší riziko ze strany živlů, což si žádá dobře pojištěnou domácnost

marketing Pojišťovna České spořitelny nabízí dvojnásobné plnění při onemocněních, kde je viníkem klíště

marketing NN Životní pojišťovna zaznamenala velký úspěch v podobě ocenění Czech Superbrands 2018