Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Role internetu v našich životech

Internet je dnes běžnou součástí našich každodenních činností. Dokonce natolik běžnou, že jakmile jsme bez internetu, začneme být značně nervózní a mnohdy i bezradní. Tento fakt je o to zajímavější, že to není tak dlouho, kdy jsme internet neznali nebo ho používali jen velmi omezeně.

Nedávno oslavil teprve 25 let svého života. Jeho rychlý pokrok je možná až trochu děsivý. Pokud si ale stále dokážeme zachovat odstup a být schopni si od internetu i odpočinout, pak není důvod, proč s nadšením nevyužít výhod, které poskytuje pro náš každodenní život. Mezi ty nejvýznamnější patří podle nás přiblížení se okolnímu světu a rychlá dostupnost zboží a služeb.

Přiblížení se okolnímu světu

Veškerá komunikace a získávání informací je díky internetu dílem okamžiku. Každý uživatel dokáže poslat email pomocí jednoho kliknutí či najít jakoukoliv informaci z pohodlí svého domova. Poslat dopis na druhou stranu světa stojí opravdu jenom dobu na internetu strávenou, telefonování přes internet je takřka zadarmo a takovýchto příkladů je nepřeberné množství. Celou společnost internet jednoduše zglobalizoval a umožnil lidem a firmám z různých konců světa být si o něco blíže. Také volný čas spotřebitelů získává nové možnosti. Například sázení je nyní ve větší míře prováděno online než fyzicky. Lidé mohou hrát hry, rezervovat letenky a dovolené, objednávat jídlo a dárky pro své blízké, a mohou s nimi i sdílet své nejvýznamnější momenty v životě prostřednictvím sociálních sítí.

Rychlá dostupnost zboží a služeb

S růstem využívání online plateb souvisí také možnost kupování služeb a zboží přes internet. Lidé se nemusí obtěžovat chozením do obchodů, ale mohou si zboží nechat doručit přímo do svého domu, a to z jakékoliv země. Také peníze se k nim dostanou mnohem rychleji, protože dnes existují nebankovní společnosti, které jsou například schopny zaslat peníze na účet již během 15 minut. Dá se proto s nadsázkou říci, že internet nám umožňuje být línější a neobtěžovat se rutinními záležitostmi, které pro nás dříve byly časově náročné.Čtěte také

marketing S hypotékou je možná dobré si pospíšit ..

marketing Brzká návratnost a díky chytrým sítím brzy možná i komunitní sdílení. Šest důvodů, proč se vyplatí pořídit si fotovoltaiku

marketing Dopady inflace a jak chránit úspory

marketing Cestování do zahraničí: Kdy mám nárok na náhradu škody v případě pozitivního testu?

marketing ČSOB přináší další zvýhodnění pro seniory

marketing Účet ve Fio bance si nově založíte z mobilu

marketing Wüstenrot oznamuje detaily odkladu splátek v souvislosti s koronavirovou pandemií

marketing Jak vyplnit daňové přiznání za rok 2018