Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

Užitečné rady, které zajistí, že na Vánoce nepřijdete zbytečně o peníze

Vánoční nákupy se stupňují každým dnem. Obchodníci připravili pestrou paletu akčních slev, finanční instituce mají připraveny výhodné služby, které lze využít jen do konce letošního roku. Co si dobře ohlídat, aby peněženka zbytečně nekrvácela? Nezisková platforma Spotřebitelské fórum přichází s několika důležitými doporučeními.

Nákupy na internetových obchodech mohou být velmi ošidnými

Přes e-shopy se nakupuje pohodlně, ale číhá zde určité nebezpečí. Neprověřenému obchodu není radno platit nic předem. V případě nespokojenosti je tu stále možnost vrátit zboží zpět bez udání důvodu do čtrnácti dnů od převzetí zásilky, toto právo plyne navíc přímo ze zákona. Opatrnosti je třeba i v případě spotřebitelských půjček. Opět je nasnadě oslovit raději prověřenou společnost než firmu, která nemá za sebou takřka žádnou historii (a ani společenskou pověst). Reklamy mohou být lákavé, ale je třeba si detailně prověřit všechny okolnosti půjčky.

Kreditní karty nabízí často takzvaný cashback, kterým může spotřebitel získat část peněz z celé transakce zpět. Jinými slovy, bude mít levnější nakupování. Je ale třeba nezapomenout, že kreditka může být dobrý sluha, ale špatný pán – dluhy se musí platit ve stanoveném termínu. Opatrnosti není nikdy dost ani na vánočních trzích. Zde je možné narazit na falšované zboží, ale také produkty bez cenovek nebo akční slevy, které ve skutečnosti nejsou žádnými slevami. S reklamací bude spotřebitel v právu, v rámci EU platí dvouletá záruka. Obchodníci mohou tvrdit opak, je proto třeba znát literu zákona.

Pokud přijde pod stromeček nevhodný prezent, je třeba jej vrátit nebo vyměnit. Nemusí vždy jít jen o špatně odhadnutý vkus, někdy se jen netrefí velikost oblečení. Podmínky vrácení nebo výměny zboží jsou hodně specifické, je proto nutné je nastudovat ještě před koupí. Stát se totiž může všechno…Čtěte také

marketing Nejčastější důvody, kvůli nimž se Češi nezdravě zadlužují

marketing Až o pět let dříve do penze bez větších ztrát aneb předdůchod

marketing Tři dotazy aneb jak uspořit na vytápění a současně být v teple

marketing Daňové přiznání musejí podávat i nekteří zaměstnanci

marketing Co se změní v odvodech a daních v roce 2019

marketing Vlastní by či sázka na družstvo? Jaké jsou klady a zápory obou možností?

marketing MONETA Money Bank přináší pojízdný bankomat, jenž je světovou raritou

marketing Díky chytrému platebnímu terminálu budou mít neziskové organizace jednodušší správu veřejných sbírek