Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

V srpnu byla průměrná sazba hypotéčního úvěru 2,81 %, p. a.

Průměrná sazba úvěrů na bydlení v srpnu dosáhla 2,81 %, p. a. Meziročně se jedná o nárůst 0,26 procentního bodu. Od ledna, respektive února
2019, kdy sazby překonaly hranici 3 procent, se jedná o pokles. Vyplývá to z dat Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů za srpen 2019.

„Bankovní domy po kontinuálním růstu úrokových sazeb v loňském roce vyčkávaly, jak se projeví doporučení České národní banky a také zda bude dále docházet k zvyšování mezibankovní úrokové sazby. Hypoteční trh pak v letošním roce zažívá ochlazení v podobě meziročního poklesu počtu i objemu sjednaných úvěrů o 30, respektive o 20 procent. Na to banky začaly pomalu reagovat opětným snižováním úrokových sazeb, které bude vrcholit ve čtvrtém kvartálu, kdy očekáváme nejsilnější boj na trhu o zákazníka,“ komentuje vývoj úrokových sazeb Martin Novák, hlavní analytik Broker Consulting.

Broker Consulting Index hypotéčních úvěrů sleduje vývoj hypotéčních úvěrů od ledna 2015, kdy průměrná sazba byla na 2,45 %, p. a. Nejnižší hodnotu vykázal Index v prosinci 2016, kdy sazby klesly pod dvě procenta na 1,77 %, p. a.

Z pohledu úrokových sazeb je velice zajímavý postupný růst obliby delších fixací úrokových sazeb, jak dokládá Broker Consuting FIXIndex.
V Česku je dlouhodobě nejpopulárnější fixace úrokových sazeb na 5 let, ale v posledních třech letech postupně roste obliba fixací na 7 či 10 let.Čtěte také

marketing Úrokové sazby hypotečních úvěrů jdou letos dolů, během podzimu ale nelze další zlevnění očekávat

marketing Fio banka přináší levnější hypoteční úvěry

marketing Wüstenrot opět zlevňuje úrokové sazby u hypotečních úvěrů

marketing Hypotéky míří dolů s úroky už třetí měsíc za sebou

marketing Co může mít vliv na úspěšnost sjednávání hypotečního úvěru?

marketing Hypotéky Wüstenrot mají nižší sazbu o 0,1%

marketing Jarní měsíce v Raiffeisenbank ve znamení štědrosti…

marketing Wüstenrot: zimní období sráží poplatky směrem k nule