Rubriky


Náš tip

Newsletter

Přihlaste se k odběru zde.
 

4 rady, jak vylepšit rodinný rozpočet

(-pr článek-) Peníze, které vyděláte, vám rozhodně nezůstanou. Chvíli po tom, co vám přijde výplata, je třeba dané peníze použít na všechny nezbytné věci, které se týkají vedení vaší domácnosti. Co sem patří primárně?

Určitě to jsou:

  • Splátky vašich půjček
  • Nájemné
  • Výdaje na jídlo a vše ostatní

Mnohým lidem se zcela pochopitelně stává, že jejich rodinný rozpočet není tak dokonalý a na konci měsíce už moc peněz nemají. Co mohou v takovém případě dělat? Rozhodně je dobré využít jednu z naší čtveřice rad.

Zkuste finanční injekci

I když je pravdou, že odborníky tato možnost není příliš doporučována, tak existuje, a je také poměrně oblíbená. Jde o možnost získání finanční injekce, kterou mohou nabídnout rychlé půjčky. Jde o unikátní úvěrové produkty, na kterých je charakteristické to, že se nabízené sumy pohybují v tisícikorunách. Ideální volba hlavně pro toho žadatele, který se skutečně dostal do finančních potíží a právě pár tisíc mu pomůže vylepšit rodinný rozpočet.

Hlavní charakteristikou těchto půjček je i to, že se splácejí jednorázově, obvykle za jeden měsíc. Také je s nimi spojeno jednoduché získání a rychlé vyřízení. Když se rozhodnete pro tuto cestu, vždy dodržujte tyto tři pravidla:

  • Potvrďte si, že půjčku zvládnete splatit
  • Neberte si více, než opravdu potřebujete
  • Vyberte si takovou, která je zdarma

Snižte si splátky u stávajících půjček

Mnoho lidí má nevýhodné půjčky, což je poměrně problém. A je jedno, zda se jedná o jednu jedinou, nebo o různé kombinace, kam patří kontokorenty, kreditní karty, spotřebitelská půjčka bez SOLUSU, nebo mnohé další. Když se sečtou jednotlivé splátky, může dojít k tomu, se téměř vyrovnají částce, která lidem po zaplacení všech základních výdajů zbude. I toto se dá naštěstí řešit. Pokud to umožní poskytovatel vaší půjčky, požádejte ho o to, že si chcete splátky snížit. Většina těch férových v tomto dokáže vyhovět. A co když ne?

Nezoufejte. Když máte jednu nevýhodnou půjčku, využijte refinancování. Jde o její převod jinam. Nejenom, že se může snížit úroková sazba, ale také si můžete vytvořit vyhovující splátkový kalendář. A co když máte půjček více? Pomůže konsolidace. Podobný postup, při kterém ale dojde i ke sloučení všech jednotlivých úvěrových produktů, které máte.

Za stejné služby plaťte méně

Poměrně známý a také častý jev. Proto se naše třetí rada musí týkat právě tohoto. Příkladem může být internet, kabelová televize, paušál na mobilním telefonu, ale i elektřina nebo plyn. To vše jsou příklady, kdy existuje několik firem, od kterých můžete služby využívat. Je pochopitelné, že váš výběr by měl být spojený s následnou úsporou. Výsledek by měl být takový, že nijak nesnížíte využívání daných služeb, jenom za ně u různých dodavatelů budete platit méně. Rázem nebudete muset využívat finanční injekce, jako je půjčka nebankovní, jelikož vám v rozpočtu díky této úspoře pár tisícovek navíc zbude. I když změny a přechody mohou být někdy časově i administrativně náročné, nebojte se jich a jděte touto cestou.

Neutrácejte za zbytečnosti

Poslední rada se týká peněz, za které kupujete různé zboží. Mnoho rodin dělá tu chybu, že doslova utrácí za zbytečnosti. A nemusí to být nutně jenom alkohol a cigarety. Jsou to i potraviny, které jsou zbytečně drahé, předražené polotovary, které mají nahradit klasické vaření, nebo to nejlepší zboží, které však mnohdy ani nevyužijí. Na trhu je nabídka zboží taková, že se dokáže přizpůsobit svou cenou i kvalitou každému. Pokud bojujete s rozpočtem, nemusíte mít vždy to nejdražší. Raději slevte ze svých nároků. A když k tomu navíc začnete nakupovat ve slevových akcích, také uvidíte, že se vám během týdne zaručeně podaří nějakou tu stokorunu hravě ušetřit.Čtěte také

marketing Fio banka tlačí dolů úroky u hypotečních úvěrů

marketing Provident naplnil podmínky pro zisk licence České národní banky

marketing Nebankovních půjček se nemusíte bát. Ne všechny jsou předražené a podezřelé

marketing Čtyřtisícový bonus k půjčce HYPOsplátka od RSTS

marketing Zonky přinášejí nové verze televizní reklamy, kde lidé představují své konkrétní zkušenosti

marketing Poptávka kolem konsolidace dluhů narůstá, v Čechách se běžně dávají dohromady půjčky od celé rodiny

marketing Půjčka před Vánoci: Jak si půjčit chytře?

marketing Největší obavy, které mají Češi kolem půjček